MŚ 2010. Trener Japonii liczy na Hondę i półfinał

Mam ogromne oczekiwania wobec Hondy, to on ma prowadzić naszą grę w ataku - powiedział Takeshi Okada po ogłoszeniu wstępnego składu na Mistrzostwa Świata w RPA. Wielkim marzeniem trenera Japończyków jest półfinał turnieju.

Keisuke Honda, pomocnik CSKA Moskwa jest według Okady największą nadzieją na sukces Japończyków w zbliżających się mistrzostwach świata. Trener Japończyków po cichu marzy o dotarciu do półfinału imprezy.

- Mam wobec Hondy wielkie oczekiwania. W tym roku bardzo się poprawił, przez to my też mamy dużo większe szanse. Oczekuję, że poprowadzi nas do zdobyczy punktowych w meczach grupowych, a później może jeszcze dalej - mówił trener Japończyków po ogłoszeniu składu na mundial.

Honda przyznał japońskim mediom, że w tym roku czuł się "nieśmiale" i chce to zmienić przez dobry występ w RPA.

- Bardzo ciężko pracujemy. Poruszamy się szybko zarówno w defensywie jak i w ataku. Jesteśmy dobrze zorganizowani. To są nasze najmocniejsze strony - mówił piłkarz CSKA.

Japończycy rozegrają swój pierwszy mecz na mistrzostwach 14 czerwca z Kamerunem.

- Będziemy polegać na naszej broni, którą jest szybkość i sprawne wyprowadzenie kontrataków Nie będzie łatwo pokonać Kamerun, Holandię i Danię, ale damy z siebie wszystko. Trzeba szybko odbierać piłkę i pędzić z nią do przodu - zakończył Okada.

Najwięcej powołanych na mundial gra w Premier League  ?

Więcej o: