Tylko jedna wygrana dzieli siatkarki BKS od finału

Już pół roku trwa seria zwycięstw BKS Aluprof w ekstraklasie siatkarek. Po dwóch wygranych nad Budowlanymi Łódź bielszczanki są blisko wielkie finału.

Siatkarki z Bielska tylko raz przegrały w tym sezonie w lidze. Było to pod koniec października w Muszynie. Od tamtego czasu wygrały już dwadzieścia jeden kolejnych spotkań!

W niedzielę kluczowy był pierwszy set. Przyjezdne, choć przegrywały już 6 punktami (14:8), potrafiły doprowadzić do dramatycznego finiszu. W końcówce nawet prowadziły (22:23), potem wybroniły kilka piłek setowych. Ostatecznie BKS złamał opór łodzianek po 35 minutach.

W kolejnych częściach było już bielszczankom łatwiej. Dodatkowo, według gości, miejscowym zadanie ułatwiali sędziowie, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji.

W meczu numer dwa forma arbitrów była lepsza, dużo lepiej zagrały też łodzianki. Pierwszego seta wygrały dość łatwo, największy popłoch w szeregach gospodyń siały akcje Brazylijka Luany De Pauli, Małgorzaty Niemczyk i Katarzyny Zaroślińskiej. Wydaje się, że tym razem kluczowa była jednak część druga. Gra była wyrównana, set kończył się na przewagi. Złamane zawodniczki Organiki w kolejnej odsłonie były tylko tłem dla pewnych siebie, roześmianych bielszczanek.

Set czwarty znów był jednak emocjonujący. Ataki Natalii Bamber i Anny Barańskiej na samym finiszu pozbawiły złudzeń beniaminka. Teraz przed oboma zespołami mecze w Łodzi. BKS do awansu do wielkiego finału potrzebuje tylko jednego zwycięstwa.

BKS zagrał bez kontuzjowanej Doroty Świeniewicz, epizody rozgrywała Helena Horka, która wraca do zespołu po urazie barku. - Do Łodzi jedziemy zdeterminowani. Po trzecie zwycięstwo - zapowiedział Mariusz Wiktorowicz.

Nie można wykluczyć, że w kolejnym sezonie co najmniej jedna z zawodniczek BKS pojawi się na tureckich parkietach. Poniedziałkowy mecz obserwował bowiem Giuseppe Cuccarini, szkoleniowiec Eczacibasi Stambuł.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Organika Budowlani Łódź 3:0 (29:27, 25:20, 25:16) i 3:1 (22:25, 27:25, 25:16, 25:23)

BKS: Skorupa, Barańska, Bamber, Ciaszkiewicz, Okuniewska, Studzienna, Sawicka (libero) oraz Kaczmar, Horka, Dziękiewicz, Wojtowicz.

Organika: Pluta, Kosek, Teixeira, Zaroślińska, Szeluchina, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Niemczyk, Bryda, Koczorowska, Nowakowska, Jóźwicka, Jasińska.

Stan rywalizacji: 2:0 dla BKS Aluprof