F1. Bolidy Renault wróciły do domu.

We wczesnych godzinach porannych samolot, na którego pokładzie znajdowały się oba bolidy Renault, bezpiecznie wylądował na lotnisku w East Midlands. Około godziny 11 cargo przetransportowano do siedziby teamu Renault w Enstone.

Sprzęt wrócił, a zespół wyścigowy utknął na dobre w Szanghaju. Powodem tak dużego opóźnienia są odwołane loty, spowodowane chmurą wulkanicznego pyłu unoszącego się nad Europą.

Część teamu powinna wrócić do Enstone już jutro. Reszta w niedzielę rano. W normalnych warunkach pracownicy Renault już dawno "rozpakowaliby" samochody, wymienili w nich części i zaczęli przygotowania do GP Hiszpanii. W tej niestandardowej sytuacji władze zespołu zmuszone były zaprzęgnąć wszystkich pracowników brytyjskiej fabryki. Szczęśliwie w Enstone znajduje się obecnie Roadshow team, który pomaga przy rozmontowywaniu bolidów i wysyłaniu części do serwisu.

Zespół Roberta Kubicy planuje w ten weekend odesłać silniki do serwisu Vivry, które zostaną poddane tam typowym pracom konserwacyjnym. Podwozie natomiast trafi do malowania. Jest to pierwsza od rozpoczęcia tegorocznego sezonu F1 wizyta bolidów w fabryce Renault.

Polak obecnie, bierze udział w rajdowych eliminacjach Mistrzostw Europy

Schumacher przed Kubicą ??

Więcej o: