Tragedia w Smoleńsku. Kubica wstrząśnięty

- Jestem głęboko wstrząśnięty i zasmucony wiadomością o tej tragedii, która nie ma precedensu dla naszego narodu - powiedział Robert Kubica, kierowca formuły 1, o katastrofie w Smoleńsku. Także zespół Polaka - Renault - wyraził w oficjalnym oświadczeniu swoje najszczersze kondolencje dla narodu polskiego.

- Jestem głęboko wstrząśnięty i zasmucony wiadomością o tej tragedii, która nie ma precedensu dla naszego narodu. Dzień Pamięci Ofiar Katynia stał się dniem głębokiej żałoby dla mieszkańców Polski. Wysyłam moje najszczersze kondolencje rodzinom ofiar. Moje myśli są z każdym z moich rodaków, których dotknęła ta tragedia - te słowa Roberta Kubicy pojawiły się na oficjalnej stornie Renault.

Również francuski team wyraził kondolencje: Renault F1 Team wyraża swoje najszczersze kondolencje dla narodu polskiego po dzisiejszej tragedii, która kosztowała życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę i wielu innych.

Jak podaje portal f1.pl, Kubica zrezygnował ze startu w niedzielnym Rajdzie Citta di Forli. W sobotnim odcinku testowym Polak wystartował, ale w związku z tragicznymi wydarzeniami w Smoleńsku nie weźmie udziału w wyścigu.

Tragedia w Smoleńsku:

Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się ok. godz. 8.56, na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Nikt nie przeżył katastrofy. Na pokładzie 96 osób, w tym wielu posłów, senatorów, dostojników kościelnych, wojskowych, kombatantów, członków rodzin katyńskich. W Polsce ogłoszono tygodniową żałobę narodową.

Marian Kmita wspomina Piotra Nurowskiego?