Tragedia w Smoleńsku. Zginął Piotr Nurowski

Wśród osób które znajdowały się na pokładzie prezydenckiego samolotu który rozbił się nad lasem w okolicy Smoleńska znajdował się prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski.

- Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski był na pokładzie samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem - potwierdził sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński.

Piotr Nurowski

W 1967 ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przez krótki czas był sprawozdawcą sportowym w Polskim Radiu.

W 1972 został wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ds. młodzieżowo-wychowawczych. Rok później jako najmłodszy na świecie szef narodowego związku sportowego został wybrany prezesem PZLA. Tę funkcję pełnił do 1976 oraz w latach 1978-1980.

Od 2005 roku był prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Jestem zaskoczony, bo chyba nie taki miał być wynik wyborów. Liczę jednak na to, że wszyscy uszanują demokratyczną decyzję delegatów. Tak w sporcie już bywa, że ktoś wygrywa, a ktoś musi przegrać - mówił "Gazecie" tuż po wyborze. W swoim programie napisał m.in., że będzie szybciej reagować na złe i dobre zjawiska w sporcie, podnosić poziom dyscyplin oraz umacniać struktury PKOl, a także przyciągać do sportu biznes.

Piotr Nurowski nie żyje

Odwołano mecze Ekstraklasy ?

Więcej o: