Tragedia w Smoleńsku. Ligi odwołane, Final Four też

W związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku samolotu prezydenckiego z Lechem Kaczyńskim na pokładzie odwołano wszystkie sportowe imprezy krajowe zaplanowane na ten weekend. Po konsultacjach odwołano nawet Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy.

Według pierwotnej decyzji finałowy turniej Final Four miał się odbyć, ale bez zaplanowanej oprawy. Następnie jednak przedstawiciel CEV, do którego należy decyzja został wezwany do wojewódzkiego sztabu kryzysowego w celu konsultacji tej decyzji. Ostatecznie zaważył argument władz Łodzi, które z powodu ogłoszonej żałoby narodowej zamknęły halę Arena.

Polacy przekonywali rywali

Zarówno siatkarze jak i sponsorzy Skry od początku chcieli przełożenia imprezy. Przekonali do swojego stanowiska graczy Trentino, bliscy zgody jest także Dynamo Moskwa. Wciąż nie zgadzał się wysłannik CEV. Chciał on, by turniej odbył się, a mecze zostały poprzedzone minutą ciszy.

Nie wiadomo kiedy się odbędzie się Final Four. Możliwy jest termin 15-16 maja lub też rozegranie meczów w środku tygodnia.

Final Four czyli wielkie wydarzenie

Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń sportowych w Polsce. Są to rozgrywki międzynarodowe, organizowane przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV), dlatego ostateczna decyzja o od odwołaniu imprezy nie leżała po stronie Polaków.

Wszystkie rozgrywki krajowe odwołane

Odwołano już zaplanowane na ten weekend mecze Ekstraklasy  oraz męskiej i żeńskiej ligi koszykówki.  Taką samą decyzję podejmą najprawdopodobniej także pozostałe ligowe rozgrywki.

Więcej o katastrofie w Smoleńsku ?

Więcej o: