F1. Hamilton zatrzymany przez policję, Mercedes skonfiskowany

Lewis Hamilton kilka godzin po osiągnięciu najlepszego rezultatu podczas drugiego treningu w Melbourne, został zatrzymany przez policję za jazdę z nadmierną prędkością oraz stwarzanie zagrożenia w ruchu. Nowiutki Mercedes, za którego kierownicą siedział mistrz świata z 2008 roku został zarekwirowany.

Hamilton został zatrzymany na osiedlu St. Kidla. Scott Woodford z miejscowej policji oświadczył, że samochód, który dynamicznie przyspieszał i stracił przyczepność tylnych kół podczas wchodzenia w zakręt, został zarekwirowany. Razem z nim jechał inny mężczyzna, którego policja określiła jako 25-latka na stałe rezydującego w Szwajcarii.

- Hamiltonowi postawiony zarzut niewłaściwego użycia pojazdu - powiedział oficer policji i dodał, że kierowca Mercedasa był rozczarowany swoim zachowaniem.

- To, co zrobiłem, było głupie. Przepraszam. Złamałem przepisy i policja miała prawo mnie zatrzymać - oświadczył Hamilton.

Rzecznik prasowy Mercedesa nie skomentował sprawy.

To już drugi rok z rzędu, gdy Hamilton przepraszał za swoje zachowanie w Melbourne. W zeszłym roku kierowca teamu McLaren okłamał wyścigowych stewardów i jego wynik został anulowany.

Dzisiejszego ranka wszystko szło świetnie mówi Kubica ?

Więcej o: