Dunga pomija Ronaldinho, choć ten jest w doskonałej formie

We wtorkowym meczu reprezentacji Brazylii z Irlandią w Londynie nie zagra Ronaldinho, który przez trenera reprezentacji Brazylii jest regularnie pomijany i ma niewielkie szanse by zgrać na mundialu w RPA.

- Uważam to za normalne, że brak powołania wzbudza największe kontrowersje. Zawsze piłkarz niepowołany jest najlepszy - powiedział z przekąsem trener Carlos Dunga stronie fifa.com.

30-letni Ronaldinho w ostatnich miesiącach imponuje formą. W niedawnym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Brazylijczyk strzelił gola Manchesterowi United i choć AC Milan przegrał mecz 2:3, był jednym z najlepszych na boisku. W Serie A strzelił w tym sezonie 9 goli i lepszy od niego w Milanie jest tylko Alexandre Pato (12 goli).

Nie zanosi się jednak by trener zabrał Ronaldinho na mistrzostwa świata do RPA. - Tuż przed turniejem takie opinie są normalne. Ale to nic nie zmienia w mojej pracy. Presja na trenera reprezentacji Brazylii zawsze jest duża. Każdy region, czy gazeta próbuje wepchnąć do kadry "swojego" piłkarza. Nie zwracam na to uwagi - przyznał Dunga.

Anderson ? nie zagra w RPA

Więcej o: