Vancouver 2010. Dzień dwunasty - rozkład

Hokejowy hit Rosja - Kanada będzie najważniejszym środowym wydarzeniem na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Zobaczymy także dwie Polki - Agnieszkę Gąsienicę-Daniel w slalomie gigancie i Paulę Bzurę w short tracku.

Dziennikarze Sport.pl blogują o Olimpiadzie w Vancouver ?

Ten mecz miał być zwieńczeniem całego turnieju - dwie wielkie młode gwiazdy NHL, Sidnej Crosby i Aleksander Owieczkin, miały poprowadzić dwie wielkie drużyny do epickiej batalii. I poprowadzą, z tym, że zamiast o złoto walczyć będą o awans do półfinału. Rosjanie, mimo wpadki ze Słowacją, potrafili się pozbierać - w meczu decydującym o bezpośrednim awansie do fazy pucharowej w imponującym stylu pokonali Czechów 3:1.

Nie dali za to rady Kanadyjczycy. Najpierw dopiero po karnych pokonali Szwajcarię, a potem w meczu o pierwsze miejsce w grupie przegrali z Amerykanami 3:5 co oznaczało potężne upokorzenie - konieczność gry dodatkowego meczu o ćwierćfinał. W nim wprawdzie Kanadyjczycy rozbili Niemców 8:2, a fantastycznie zagrała pierwsza linia, w której obok Crosby'ego szalał strzelec dwóch bramek Jarome Iginla, ale to, co wystarczyło na Niemców wcale nie musi wystarczyć na rozpędzających się z meczu na mecz Rosjan.

W kadrze Kanady ostatecznie zakończyło się chyba zamieszanie z bramkarzami. W pierwszym meczu z Norwegią bronił Roberto Luongo, ale w kolejnym ze Szwajcarią już Martin Brodeur. O ile ze Szwajcarami zagrał dobrze, o tyle w meczu z USA bardzo słabo - jego dwa poważne błędy dały rywalom dwa gole. Na mecz z Niemcami do bramki ponownie wrócił Luongo i ponownie spisał się bardzo dobrze na stałe już chyba wypychając weterana z New Jersey Devils z bramki.

Bardzo ciekawie zapowiadają się jeszcze dwa ćwierćfinały: Finlandia - Czechy i Szwecja - Słowacja. Względnie spokojni o awans do półfinału mogą być jedynie Amerykanie, którzy zmierzą się ze Szwajcarią, którą pokonali już w fazie grupowej 3:1.

Starty Polaków

W środę zobaczymy dwie Polki. Agnieszka Gąsienica-Daniel wraca na stok po 23. miejscu w slalomie gigancie. Pierwszy przejazd o 19.00.

W eliminacjach short trackowego biegu na 1000 m kobiet wystąpi Paula Bzura. Polka wystartuje w ostatnim, ósmym biegu, a jej rywalkami będą Niemka Aika Klein, Węgierka Erika Huszar i Yang Zhou z Chin. Początek zawodów o 2.00

Wszystkie wydarzenia

19.00 - Narciarstwo alpejskie - Slalom gigant kobiet (1 przejazd) - Agnieszka Gąsienica-Daniel

20.15 - Biegi narciarskie - Sztafeta 4 x 10 km mężczyzn*

21.00 - Hokej na lodzie - Turniej mężczyzn, ćwierćfinały: USA - Szwajcaria

22.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 5000 m kobiet*

22.15 - Narciarstwo alpejskie - Slalom gigant kobiet (2 przejazd)* - Agnieszka Gąsienica-Daniel

23.00 - Curling - Turniej mężczyzn (tie-breaker): Szwecja - Wielka Brytania

01.30 - Hokej na lodzie - Turniej mężczyzn, ćwierćfinały: Rosja - Kanada

02.00 - Bobsleje - Dwójki kobiet (przejazd 3)

02.00 - Short track - 1000 m kobiet (kwalifikacje) - Paula Bzura

02.47 - Short track - 500 m mężczyzn (kwalifikacje)

03.15 - Bobsleje - Dwójki kobiet (przejazd 4)*

03.26 - Short track - Sztafeta 3000 m kobiet*

04.00 - Hokej na lodzie - Turniej mężczyzn, ćwierćfinały: Finlandia - Czechy

04.30 - Narciarstwo dowolne - Skoki akrobatyczne kobiet (finał)*

06.00 - Hokej na lodzie - Turniej mężczyzn, ćwierćfinały: Szwecja - Słowacja*

* - finały

To moje najgorsze igrzyska - mówi trener Justyny Kowalczyk ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.