Vancouver 2010. Polki dwunaste w sztafecie biathlonistek - podsumowanie 11. dnia

Trzynaście pudeł w czasie biegu i dopiero dwunaste miejsce polskich biathlonistek i ćwierćfinał skicrossu Karoliny Riemen to najważniejsze wydarzenia we wtorek na igrzyskach.

Polki nie trafiały, rywalki uciekły

- Presja nas zjadła, trzeba było nie myśleć o tym medalu, to lepiej byśmy strzelały - chlipiała na mecie ? Agnieszka Cyl, a z policzków ciekły łzy wielkości nabojów do karabinu. Biathlonistki w sztafecie 4x6km strzelały fatalnie. Krystyna Pałka spudłowała cztery razy. Biegnąca po niej Magdalena Gwizdoń nie trafiła siedmiokrotnie. - Nigdy w biatlonie czegoś takiego nie widziałam, strzelała jakby pierwszy raz w życiu karabin trzymała - powiedziała o jej występie trenerka Nadia Biłowa. Po biegu tych dwóch zawodniczek Polska spadła na 18. miejsce. Potem udało się wywalczyć zaledwie 12. pozycję.

Karolina Riemen w 1/4 finału skicrossu

Riemen uzyskała ? 26. rezultat kwalifikacji, w których wystąpiło 35 zawodniczek i awansowała do 1/4 finału. Od tej fazy zmagania toczyły systemem pucharowym. Z każdej z ośmiu czwórek do kolejnej rundy awansowały dwie najszybsze, a Polka w swoim wyścigu była druga. W ćwierćfinale zajęła ostatnią lokatę. Skicross debiutuje na igrzyskach. To konkurencja, która ma być przede wszystkim widowiskowa. Uczestnicy ścigają się czwórkami po najeżonej przeszkodami trasie narciarskiej.

Janka ze złotym medalem

W slalomie gigancie bezkonkurencyjny okazał się ? Carlo Janka. Szwajcar miał najlepszy czas obydwu przejazdów i pokonał Norwegów - Kjetila Jansruda i Aksela Lunda Svindala, dla którego brązowy medal był już trzecim trofeum w Vancouver.

Małysz oskarża, trener szykuje niespodziakę

Choć Adam Małysz już zakończył występy na igrzyskach, to ciągle o nim głośno. Skoczek przyznał, że oszukał go ? wydawca książki o nim. Z kolei trener Małysza Hannu Lepistoe przyznał, że nie zdążył na igrzyska ? z niespodzianką techniczną podobną do tej jaką zaprezentował Simon Ammann. Z kolei Szwajcar zapowiedział zakończenie kariery. ?

Środa w Vancouver

W środę jedyną Polką startującą w Vancouver będzie Agnieszka Daniel-Gąsienica w slalomie gigancie kobiet. Pierwszy przejazd zaplanowano na godz. 19. czasu polskiego. Przejazd finałowy na 22.15.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu. Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Tak relacjonowało dzień 11. Z Czuba.pl ?

Więcej o: