Vancouver 2010. Srebrny sprint Kowalczyk - podsumowanie piątego dnia igrzysk

Justyna Kowalczyk została wicemistrzynią olimpijską w sprincie! Po wspaniałym, emocjonującym finale, Polka uległa jedynie Norweżce Marit Bjoergen. Trzecia była Petra Majdić, która mimo upadku na rozgrzewce zdołała zdobyć brąz. W rozegranym wreszcie finale zjazdu kobiet złoto zdobyła niesamowita Lindsey Vonn.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk ?

Polska strzała mknęła niewiarygodnie, prowadziła niemal od początku. Ale gdy do mety zostało trochę więcej niż pół kilometra zawodniczki wjechały w dość niewygodny, ale bardzo szeroki zakręt w lewo. Polkę trochę na nim wyniosło, trochę wyrzuciło na zewnątrz. Przyczajona Bjoergen znakomicie to wykorzystała, minęła Kowalczyk i zjechała z przewagą trzech może czterech metrów.

Kowalczyk goniła Bjoergen z całych sił. Tym razem nie dała rady  - z Norweżką sprintu nie wygrałby wczoraj nikt. To drugie srebro dla Polski na tych igrzyskach - w poprzednią sobotę Adama Małysza wyprzedził tylko na skoczni Szwajcar Simon Ammann. WYNIKI FINAŁU 

Dramat Majdić z happy endem

Dramat przeżyła jedna z faworytek, Petra Majdić. Słowenka biegnąc na rozgrzewce nie zdołała wyhamować i wytracić impetu i wypadła z trasy. Pobiegła w kwalifikacjach, walcząc z piekielnym bólem. Zdołała awansować do ćwierćfinału, ale na mecie padła jak nieżywa. Z trasy nie zeszła o własnych siłach. Skulona z bólu została przeniesiona do punktu medycznego. Na szczęście okazało się, że nie ma złamanego żebra.

Majdić startowała w kolejnych biegach, w których wyglądało, że po upadku nie ma śladu. Ale był. Każdy start kończyła na ziemi. Do finału weszła na ostatnim miejscu - w drugim półfinale z Kowalczyk i Olsson była czwarta, ale miała lepszy czas niż trzecia zawodniczka pierwszego biegu 1/2 finału. I to dało jej możliwość walki o medal. I, po pasjonującym finiszu z Anną Olsson, go zdobyła! 

Wśród mężczyzn zdecydował fotofinisz

W męskim sprincie mistrzem został Nikita Kriukow, ale o tym że wyprzedził swojego rodaka Aleksandra Panżinskiego zadecydował dopiero fotofinisz.

WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN 

Adam Malysz utrzymuje formę

Na środowym treningu skoczków narciarskich najdalej latali Austriacy i Ammann. Adam Małysz był tuż za nimi. W pierwszej serii Polak skoczył 136,5 m  (trzeci wynik). Lepsi od niego byli tylko jadący z tej samej belki Gregor Schlierenzauer (139 m) i Thomas Morgenstern (137 m). Ammannowi obniżono rozbieg i skoczył 134 m.

Pierwsze złoto dla LindseyVonn

Niespodzianki nie było. Lindsey Vonn znokautowała rywalki  na trasie zjazdu w Whistler Creekside. Na Amerykankę czekają jeszcze trzy złote medale - w supergigancie, superkombinacji i slalomie. Agnieszka Gąsienica Daniel straciła do Vonn ponad 10 sekund. Dramatycznie wyglądające upadki zaliczyły Dominique Gisin i Anja Paerson. WYNIKI ZJAZDU KOBIET 

Wszystkie sporty igrzysk w relacji Z Czuba

"W zjeździe wzięła też udział Polka. "Gąsienica-Daniel na mecie. Do Lindsey Vonn straciła ponad 10 s i zajęła miejsce trzecie od końca. Nie będziemy się czepiać - my gdybyśmy nawet zjechali z tej góry, to duuużo wolniej. I być może na raty. Niewykluczone, że zabranie ze sobą nart również uznalibyśmy za nadmierną brawurę.." - relacjonowali redaktorzy Z Czuba  drugiego dnia igrzysk w Vancouver.

Co nas czeka szóstego dnia?

W czwartek największe emocje wiązać się będą ze startem Tomasza Sikory w biegu na 20 kilometrów. Poczatek o godzinie 22.00. Ale już od 17.00 relacja Z Czuba: superkombinacja kobiet, curling i eliminacje halfpipe'u kobiet z Pauliną Ligocką. Zapraszamy na Sport.pl

Galeria Justyny Kowalczyk. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis o Igrzyskach w Vancouver 2010 ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.