Vancouver 2010. Deszczowe pudła Sikory - podsumowanie drugiego dnia igrzysk

Tomasz Sikora zajął 29. miejsce w biatlonowym sprincie mężczyzn. Rywalizację wypaczyło załamanie pogody. -Wybryku natury nie przewidział nikt - mówił na mecie rozczarowany Polak. Drugiego dna igrzysk świętują Francuzi. zdobyli dwa złota: Vincent Jay w biatlonie i Jason Lamy Chappuis w sprincie kombinatorów norweskich.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk ?

Jak się później okazało, najwięcej zależało od losowania numeru startowego. Każdy z zawodników ma do wyboru - w której chce startować. Sikora wybrał pierwszą. - Żeby jechać po jak najlepszej, jak najtwardszej trasie - tłumaczył. Niestety, los okazał się ślepy. Polakowi przypadł jeden z ostatnich, jeśli nieostatni, numer w pierwszej grupie. Medale zdobyli zawodnicy  z numerami sześć, dziesięć i cztery.

Francuska niespodzianka...

Nieoczekiwanym mistrzem olimpijskim w biatlonie został więc Vincent Jay. Francuz należał do szerokiej światowej czołówki ale dotychczas nie osiągał znaczących sukcesów. Na igrzyskach jest debiutantem.  Wygrał dotąd tylko jedne zawody Pucharu Świata. WYNIKI BIATLONU 

...i francuski faworyt

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Francuz Jason Lamy Chappuis skoczył 100 m i przed biegiem plasował się na piątej pozycji. Nie zawiódł jednak swoich rodaków i na mecie biegu finiszował jako pierwszy, zdobywając drugie niedzielne złoto dla Francji - w sprincie kombinatorów norweskich. WYNIKI KOMBINACJI NORWESKIEJ 

Reprezentanci Wachocka w Vancouver

W zimowych igrzyskach olimpijskich startują reprezentanci Wąchocka i bawią nas setnie. Ale w piątek, gdy umierał gruziński saneczkarz Nomar Kumaritaszwili, uświadomiliśmy sobie, że wielki sport może ich zabić. Bo to nie lato. Większość dyscyplin w ekstremalnej, olimpijskiej formie jest niebezpieczna dla życia i zdrowia. 

Wszystkie sporty igrzysk w relacji Z Czuba

Redaktorzy relacjonujący z Czuba i na żywo nie skupiają się jedynie na sukcesach Polaków. Emocje tropią nawet w meczu hokeja kobiet. "Dzielne Chinki dają odpór Amerykankom i po drugiej tercji przegrywają tylko 0:8, co z kolei sprawia, że Amerykanki przegrywają korespondencyjny pojedynek z Kanadyjkami, które wygrały wczoraj ze Słowacją 18:0. Amerykanki grają zawzięcie - i wygląda na to, że dobijanie wrogiego imperium sprawia im nielichą przyjemność." - relacjonował portal Z Czuba  drugiego dnia igrzysk w Vancouver.

Co nas czeka trzeciego dnia?

Trzeciego dnia igrzysk emocjonowac się będziemy przede wszystkim pierwszym startem Justyny Kowalczyk. Polka pobiegnie na 10 kilometrów techniką dowolną. Początek relacji o godzinie 19.00 czasu polskiego. Na jakich nartach pobiegnie Justyna - trudno zgadnąć. Ma ich w Vancouver ponad 70 par - i wiemy już dlaczego.  WSZYSTKIE WYDARZENIE TRZECIEGO DNIA 

Wielkie chwile Justyny Kowalczyk. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis o Igrzyskach w Vancouver 2010 ?

Więcej o: