Vancouver 2010. Dzień pierwszy - rozkład

Dla Polskich kibiców pierwszy dzień igrzysk zacznie się od jednego z najważniejszych wydarzeń - w sobotę o 18.45 Adam Małysz będzie walczył o złoto na normalnej skoczni. W cieniu śmierci gruzińskiego zawodnika rozpoczną też zmagania saneczkarze. Relacja Z Czuba i na żywo od 17.00.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Wydarzenia dnia

Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie konkurs skoków na normalnej skoczni z udziałem Adama Małysza. Podczas piątkowych kwalifikacji Małysz oddał jeden z najdalszych skoków na odległość 105,5 m. Dalej od niego skoczyli tylko Gregor Schlierenzauer (107 m) i Michael Uhrmann (106 m). Lider Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann skoczył krócej od Małysza - 103 m, ale skakał z krótszego rozbiegu. Daleko, szczególnie w piątkowej sesji treningowej skakał także Austriak Thomas Morgenstern.

Do sobotniego konkursu zakwalifikowali wszyscy czterej Polacy. Najdalej, bo na odległość 103 m (127,5 pkt) skoczył Kamil Stoch, który zajął w kwalifikacjach 12. miejsce. Dobrze skakali także Krzysztof Miętus i Stefan Hula - obaj uzyskali odległość 101,5 m i zajęli odpowiednio 15. i 17. miejsce.

W sobotę z udziałem Polaka Macieja Kurowskiego rozpoczną się też zmagania saneczkarzy na torze w Whistler. Rozpoczną się w cieniu tragedii - podczas piątkowych treningów Gruzin Nodar Kumaritaszwili pędząc 140 km/h wypadł poza barierkę i uderzył w metalowy słup. Zmarł w szpitalu.

Starty Polaków

Oprócz skoczków i Kurowskiego w sobotę startuje spora grupa Polaków. O 21.00 na 5000 m pojedzie panczenista Sławomir Chmura.

Godzinę później w sprincie na 7,5 km zobaczymy biatlonistki - Krystynę Pałkę, Magdalenę Gwizdoń, Agnieszkę Cyl i Weronikę Nowakowską.

Dwoje Polaków zobaczymy także w short tracku. W piątym biegu rozpoczynających się o 2.00 kwalifikacji na 1500 m (oraz ewentualnie w półfinale o 3.18 i finale o 4.18) pojedzie Jakub Jaworski. O 2.42 w trzecim biegu kwalifikacji na 500 m kobiet wystąpi Patrycja Maliszewska.

Wszystkie wydarzenia

* walka o medale

Vancouver na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu. Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

 

Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl

Najciekawsze wpisy dziennikarzy Sport.pl, naszych korespondentów w Vancouver - Super-blog Vancouver  ?