F1. Campos i US F1 opuszczą trzy wyścigi?

Jak donosi serwis F1.pl Campos i US F1 mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi sezonu F1. - Poproszą o taką możliwość, a zgodnie z porozumieniem Concorde mogą to zrobić - skomentował szef F1 Bernie Ecclestone.

Pomimo płynących z Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych zapewnień, Bernie Ecclestone nie wierzy, że Campos i US F1 zdążą z przygotowaniami do otwierającej tegoroczne mistrzostwa świata rundy w Bahrajnie. Komercyjny boss Formuły 1 zdradził, że zgodnie z nowym Porozumieniem Concorde zespoły mogą opuścić trzy pierwsze wyścigi sezonu. Zdaniem Ecclestone'a, z furtki tej skorzystają dwie najmocniej opóźnione ekipy. - Myślę, że nie zobaczymy Camposa, nie sądzę także, żeby zjawili się Amerykanie - powiedział Anglik w rozmowie z dziennikiem Express. - Oni poproszą o możliwość opuszczenia trzech pierwszych wyścigów. Zgodnie z Porozumieniem Concorde mogą to zrobić.

Jedyny problem jest taki, że jeżeli Campos i US F1 nie pojawią się na siatce startowej w Bahrajnie, nie otrzymają także obiecanej im przez Ecclestone'a zaliczki w wysokości 10 mln USD. Brak tej gotówki może mieć fatalne skutki.

Więcej o tym na F1.pl  ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.