CAS zniósł zakaz dokonywania transferów przez Chelsea

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zniósł w czwartek zakaz przeprowadzania transferów przez Chelsea Londyn. To efekt porozumienia angielskiego klubu z francuskim RC Lens w sprawie 19-letniego piłkarza Gaela Kakuty.

Cztery miesiące temu Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ukarała Chelsea dwuletnim zakazem dokonywania transferów. Angielskiemu klubowi zarzucono nakłanianie Kakutę w 2007 roku do zerwania kontraktu z RC Lens. Utalentowany pomocnik z Francji postąpił wówczas zgodnie z sugestiami Chelsea i trafił na Stamford Bridge.

Po ukaraniu przez FIFA Chelsea odwołała się do CAS. W grudniu 2009 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu zawiesił tymczasowo zakaz przeprowadzania transferów do czasu wydania ostatecznego wyroku w tej sprawie.

W czwartek CAS ostatecznie uniewinnił Chelsea. Jak poinformowano w oświadczeniu to efekt porozumienia obu klubów, które ustaliły, że utalentowany zawodnik w momencie transferu nie miał już ważnej umowy z Lens.

- W takim przypadku nie można mówić o winie londyńskiego klubu - napisano w oświadczeniu CAS.

Mimo korzystnego orzeczenia działacze Chelsea zdecydowali, że zapłacą Lens 130 tysięcy euro rekompensaty za wytrenowanie zawodnika.

Wielka motywacja dla piłkarzy Realu ?

Więcej o: