Bogdan Wenta: To było jak mecz Francji z Irlandią. Wszyscy wiedzą i nic się nie stało

Trener Bogdan Wenta na konferencji prasowej wyjaśnił dlaczego napisał protest wobec pracy sędziów podczas półfinałowego meczu ME Polska - Chorwacja (21:24). - Wszyscy wiedzą co się stało, a nikt tego nie nazywa po imieniu - powiedział.

"Przed każdym meczem na tych mistrzostwach kapitanowie drużyn proszą o doping, wsparcie, postawę fair play kibiców, zawodników i sędziów. Pytam, po co, skoro ktoś inny decyduje o twoim być albo nie być?" - napisał w oświadczeniu ? trener Wenta.

Wenta: W jakim kierunku idzie ta dyscyplina?

- Państwo na pewno oglądaliście mecz piłkarski Francji z Irlandczykami. Co robi FIFA? twierdzi, że nic się nie stało. Robimy bohatera z człowieka, który oszukiwał. Wasze kamery nie kłamią - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej trener Bogdan Wenta. - Tu mamy podobną sytuację - dodał

- Po meczu podszedł do nas obserwator i powiedział nam kilka słów o meczu. Spytałem się go: "Czemu nie mówisz tego publicznie, tylko przychodzisz tutaj i poklepujesz nas po plecach? Bo jesteśmy fajnymi chłopakami?" Wygląda to na robione pro forma. Skoro wszyscy wiedzą co się stało, a nikt tego nie nazywa po imieniu - powiedział trener.

- Odwołania nie mają sensu. Protest, który napisałem ma być zwróceniem uwagi. Może to poruszy sumienia niektórych - zakończył.

Sławomir Szmal ? do kibiców: Jestem w szoku, że przyszliście

Więcej o:
Copyright © Agora SA