ME piłkarzy ręcznych. Finał Chorwacja - Francja, czyli wielki rewanż

Finał Mistrzostw Europy w piłkę ręczną będzie starciem dwóch najlepszych drużyn ostatnich lat. Będzie też rewanżem za finał Mistrzostw Świata 2009, kiedy to Chorwaci ulegli Francuzom na własnym terenie - w Zagrzebiu.

Finał Mistrzostw Świata w 2009 roku przyniósł wiele kontrowersji. Chorwaci przegrali 19:24 i nie potrafili pogodzić się z porażką. Podczas dekoracji kibice wygwizdali złotych medalistów oraz wybranego do drużyny gwiazd turnieju Nikolę Karabaticia - reprezentanta Francji, którego ojciec jest Chorwatem i grał kiedyś w kadrze Jugosławii.

Gwizdali też podczas francuskiego hymnu - "Marsylianki". Na dodatek największy gwiazdor Chorwacji Ivano Balić nie dał sobie założyć na szyję srebrnego medalu. A Igor Vori, wybrany MVP turnieju, w finale, gdy już jasne było, że Chorwacja przegrała, otrzymał czerwoną kartkę za próbę rzucenia w sędziego piłką.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy Chorwaci grają już fair. Dzięki świetnej grze, między innymi po wyeliminowaniu Polaków w półfinale, znów dotarli do meczu o złoto.

Na ich drodze ponownie staną Francuzi. Najbardziej utytułowana drużyna ostatnich lat: aktualni mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata. Przez turniej w Austrii przeszli jak burza, nie przegrali żadnego meczu i są faworytami dzisiejszej rywalizacji

Początek meczu o godzinie 17:30. Relacja na żywo w Sport.pl.

Wenta stracił nerwy w półfinale ?

Więcej o: