ME piłkarzy ręcznych. Islandia - niewygodny rywal Polaków w meczu o trzecie miejsce

Polacy przegrali z Chorwacją w półfinale ME i o trzecie miejsce zagrają z Islandią. Nasi rywale to srebrny medalista ostatnich igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drużyna z północy Europy ostatnio wyjątkowo nie leży drużynie Bogdana Wenty. Początek spotkania w niedzielę o 15.00. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl

Nie jest dobrze. Bielecki rzuca, Alilović broni. Przydałby się sygnał - czytaj relację Z czuba.

Wielu islandzkich szczypiornistów występuje na co dzień w najlepszej lidze świata w Niemczech. Drużyna z wyspy gejzerów świetnie się prezentuje w Austrii. Wygrała m.in. z obrońcami tytułu Duńczykami i zremisowała z silną Chorwacją.

W półfinale ME z Francją Islandia była w pierwszej połowie na jak najlepszej drodze, aby sprawić niespodziankę. Dopiero w drugiej części meczu rywale znacznie im odjechali.

Polakom z Islandia gra się ostatnio bardzo źle. To właśnie ta reprezentacja pozbawiła nasz szans podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, kiedy wydawało się, że podopieczni Bogdana Wenty pewnie zmierzają po medal.

Przed meczem z Chorwacją polscy szczypiorniści nie ukrywali, że to lepiej, iż nie trafili na Islandię.

- Myślę, że to lepiej że gramy z nimi a nie z Islandią - mówił Marcin Lijewski. - Z Islandią przegraliśmy w ćwierćfinale Igrzysk, więc to chyba dobry omen, że na nich nie wpadliśmy - wyjaśniał.

Teraz mecz z Islandią zdecyduje o tym, czy z Austrii przywieziemy medal. Początek spotkania w niedzielę o 15.00. Relacja na żywo na Sport.pl

Jak chorwackie media relacjonowały mecz z Polską na ME piłkarzy ręcznych ?

Więcej o: