ME piłkarzy ręcznych. Gwiazda Chorwacji może zagrozić Polsce

Wschodząca gwiazda chorwackiej piłki ręcznej - Denis Buntić może zagrozić Polsce w sobotnim półfinale Mistrzostw Europy. - Jeśli zagram tak jak z Danią, to Polacy nie mają minimalnych szans - twierdzi piłkarz. Relacja z półfinału Z czuba i na żywo na Sport.pl od godziny 16.

Buntić, który wraz z Aliloviciem był bohaterem czwartkowego meczu z Danią, twierdzi że wchodzenie z ławki, nie stanowi dla niego problemu. W pierwszym składzie więcej gra były kapitan Peter Metlicić.

- Ja bohaterem? - pyta wymownie Buntić. - Wszyscy jesteśmy bohaterami, a nie jedno konkretne nazwisko. Drużyna wygrywa, grając mocno w defensywie i inspirująco w ataku - wyznaje piłkarz, który był kluczowy w walce o półfinał.

- Nawet, gdy nie jestem na pierwszym planie, to i tak wierzę w siebie - to moje motto - wyznał Buntić. Mecz z Polską będzie dla niego ogromnym wyzwaniem, w którym będzie mógł udowodnić, że mecz na Euro jest nieporównywalnie ważniejszy niż inne spotkania.

- Nie mogę obiecać, że będę "w gazie", ale nawet jeśli ja nie będę grał na tym wysokim poziomie, to na pewno będzie ktoś inny. Ważne jest tylko zwycięstwo, nieistotne kto nas do niego poprowadzi - dodał Buntić.

- Polska także polegnie - przekonuje piłkarz. Jego zdaniem recepta na pokonanie naszej reprezentacji jest prosta: - Jeśli zagram tak jak z Danią, to Polacy nie mają minimalnych szans na zwycięstwo. Jestem przekonany, że potrafimy powtórzyć tamten mecz - deklaruje Buntić.

Wenta przed meczem z Chorwacją: są podobni do Francji

Co jeśli będzie remis?

Jeśli półfinał zakończy się remisem odbędzie się dogrywka (2x5 minut). Jeśli po niej mecz wciąż będzie nierozstrzygnięty odbędzie się kolejna dogrywka (2x5 minut). Co będzie potem? Czytaj tutaj ?

Trafiła kosa na kamień

Jedni i drudzy nie przebierają w środkach na drodze do zwycięstwa, są charakterni, budzą szacunek w rywalach. - W 2007 roku graliśmy w półfinale mistrzostw świata i zwyciężyliśmy, w 2009 roku ponieśliśmy porażkę. Czas na zwycięstwo - mówi Karol Bielecki.

"Konflikty mogą zmobilizować Chorwatów - mówi Wenta ?

Więcej o: