F1. Słowiańskie Renault?

Witalij Pietrow jest coraz poważniejszym kandydatem do zajęcia miejsca obok Roberta Kubicy w Renault. Polak i Rosjanin stworzyliby pierwszy w historii F1 słowiański duet kierowców.

Pietrow w Renault to koniec finansowych problemów teamu Kubicy? O tym, że Pietrow będzie ścigał się w Renault, poinformował francuski serwis Autohebdo.fr. Renault nie potwierdziło tej informacji, ale jest wielce prawdopodobne, że zrobi to na niedzielnej prezentacji samochodu na torze Ricardo Tormo pod Walencją. Od poniedziałku na tym obiekcie ruszają pierwsze przedsezonowe testy. Sezon rusza 14 marca w Bahrajnie.

25-letni Pietrow, wicemistrz serii GP2 z poprzedniego roku, nie ma żadnego doświadczenia w F1, ale posiada za to wsparcie potężnych sponsorów - według doniesień mediów pieniądze z Gazpromu i Sberbanku pozwolą mu wnieść do budżetu ekipy kilkanaście milionów dolarów.

Kierowca nazywany "Rakietą z Wyborga" byłby pierwszym Rosjaninem w F1. Razem z Kubicą stworzą bezprecedensowy duet kierowców pochodzących z krajów słowiańskich. Dotychczas kraje z tego regionu miały tylko dwóch reprezentantów w F1 - przed Kubicą był nim Czech Thomas Enge (trzy wyścigi w 2001 roku). Kierowcą F1 zza żelaznej kurtyny był jeszcze Węgier Zsolt Baumgartner, który zaliczył 20 Grand Prix w latach 2003-04.

Ferrari ? zaprezentowało bolid na nowy sezon

Więcej o: