Chris Smalling: W dwa lata z siódmej ligi do Manchesteru United

Manchester United kupił za 12 mln funtów obrońcę Fulham Chrisa Smallinga. 21-letni piłkarz ma zastąpić Nemanję Vidicia, który latem prawdopodobnie odejdzie do Realu.

Serb gra na Old Trafford od czterech sezonów. Z Rio Ferdinandem stworzył jedną z najlepszych par środkowych obrońców w Europie. W MU chętnie przedłużyliby z nim wygasający w 2012 r. kontrakt. Problem w tym, że życie na północy Anglii nie podoba się jego żonie.

Według "Timesa" latem 29-letni defensor zostanie sprzedany do Realu Madryt. "Królewscy" mieliby za niego zapłacić ok. 30 mln funtów. Trener Alex Ferguson ze stratą się pogodził. We wtorek wydał 12 mln funtów na Smallinga. Obrońca Fulham zagrał ledwie cztery mecze w Premier League, ale uznawany jest za jedno z odkryć sezonu.

A jeszcze dwa lata temu Smalling chciał skończyć karierę. Został właśnie wyrzucony z akademii Millwall, myślał o studiach na uniwersytecie w Loughborough. W wolnym czasie grał w występującym w siódmej lidze Maidstone United i reprezentacji hrabstwa Kent. Dał futbolowi jeszcze jedną szansę. Pojechał na testy do Middlesbrough i Fulham. Zachwycił trenera londyńczyków Roya Hodgsona i szybko trafił do reprezentacji U-20 i U-21 prowadzonej przez Stuarta Pearce'a, który blisko 30 lat temu przeszedł podobną drogę. Od amatorskiego Wealdstone do Nottingham Forest. Oprócz Manchesteru Smallinga chciał zatrudnić także Arsenal. - Ferguson nie robi błędów. Wiedzieliśmy, że to diament, ale jesteśmy Fulham. Musimy się liczyć z tym, że nasze diamenty zostaną przejęte przez silniejsze kluby - powiedział trener Fulham.

Robinho ? w Santosie

Więcej o: