F1: Alonso: To auto ma potencjał

Fernando Alonso i Felipe Massa pokładają wielkie nadzieje w swoim nowym aucie. - Mam nadzieję, że kibice Ferrari będą dumni, widząc ten samochód sięgający po mistrzostwo świata - cytuje Alonso serwis F1.pl

W trakcie zorganizowanej w Maranello prezentacji najbardziej utytułowany zespół w dziejach Formuły 1, Ferrari przedstawił światu model F10. Obaj zawodnicy włoskiej stajni liczą na to, że dzięki niemu "Czarny Konik" ponownie znajdzie się szczycie królewskiej kategorii sportów motorowych.

Dla Alonso, który wielokrotnie powtarzał, że dołączenie do stajni z Maranello stanowi urzeczywistnienie jego marzeń, uroczystość była dość wzruszająca. - To moja pierwsza prezentacja dla Ferrari, więc wiążą się z nią wielkie emocje - przyznał Hiszpan. - Chcę podziękować całej ekipie, bo kilka ostatnich miesięcy przepracowali naprawdę ciężko, aby stworzyć to marzenie, nowy samochód. Dziękuję też sponsorom i partnerom za ich wielki wysiłek i mnóstwo pasji.

Dwukrotny mistrz świata otwarcie przedstawia aspiracje zespołu. - Jesteśmy gotowi, aby podjąć to wyzwanie i w pełni wykorzystać potencjał tego auta. Felipe i ja stworzymy bardzo mocny duet. Mamy nadzieję, że kibice Ferrari z całego świata będą dumni, widząc ten samochód sięgający po mistrzostwo świata - podkreślił.

Więcej o prezentacji Ferrari czytaj na F1.pl ?