MŚ 2010: Gwiazda uczestnika mundialu walczy o życie

Salvador Cabanas, podstawowy zawodnik reprezentacji Paragwaju został postrzelony w jednym z barów w Meksyku. Lekarze walczą o jego życie.

Zobacz bramki Cabanasa na Z Czuba.tv ?

 

- Kula utkwiła w czaszce - mówi dr Ernesto Martinez, ze szpitala do którego trafił piłkarz. Co gorsza, nie można jej usunąć. - Zrobilibyśmy tym więcej szkody - mówi lekarz. Zapewnia też, że stan piłkarza jest stabilny, choć nadal bardzo ciężki.

Do strzelaniny doszło w poniedziałek około piątej rano w łazience jednego z meksykańskich barów (Cabanas gra w tamtejszym klubie America).

Dotąd nieznane są motywy ataku na piłkarza. Nieoficjalnie mówi się o rabunku, do tragedii bowiem doszło w niebezpiecznej dzielnicy. Policja wszczęła poszukiwania sprawcy, wsparcie zapowiedział prezydent Meksyku.

Cabanas był najlepszym strzelcem swojej drużyny w zakończonych eliminacji do mundialu w RPA (6 goli) i jednym z najskuteczniejszych zawodników w historii meksykańskiego klubu. W 2007 roku wygrał klasyfikację strzelców Copa Copa Libertadores, został też wybrany najlepszym piłkarzem Ameryki Południowej.

Strzały w PNA, rykoszet w mundial? 

Więcej o: