Rafał Grzyb zawieszony w prawach zawodnika

Zarząd Polonii Bytom zawiesił Rafała Grzyba w prawach zawodnika na okres sześciu miesięcy, a Michała Zielińskiego przesunął do zespołu Młodej Ekstraklasy.

Ekstraklasa.tv: Rafał Grzyb i jego gol "stadiony świata" ?

Na Grzyba, który obowiązujący od lipca kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał już 1 stycznia, została dodatkowo nałożona kara finansowa w wysokości 5 tys. złotych.

- Na pewno nie wierzę w bujdę, że Jagiellonia uzgodniła kontrakt z naszym piłkarzem w pierwszym dniu roku [wcześniej nie miała prawa z nim negocjować - przyp. red.]. Rozmowy na pewno trwały już wcześniej, ale teraz to już i tak bez znaczenia - mówił na początku stycznia prezes Polonii Bytom Damian Bartyla. Władze bytomskiego klubu podejrzewają, że zawodnik prowadził rozmowy z białostoczanami bez ich wiedzy i zezwolenia.

Jagiellonia zwróciła się do Polonii z propozycją odkupienia Grzyba już tej zimy, ale została ona odrzucona. - Mogą zapomnieć o tym, że sprzedamy go za jakieś "frytki". Nawet pół miliona złotych to będzie za mało - mówił o ofercie białostoczan Bartyla.

Ofcjalnie Rafał Grzyb został ukarany "za rażące naruszenie przepisów związanych ze zmianą barw klubowych oraz niewypełnienie warunków kontraktowych". Bytomski klub podjął decyzję o nadaniu klauzuli natychmiastowej wykonalności zawieszenia pomocnika. Oznacza to, że lider śląskiego zespołu wiosną może w ogóle nie zagrać w rozgrywkach Ekstraklasy.

Zieliński pogra w Młodej Ekstraklasie

Polonia ukarała też Michała Zielińskiego, który został przesunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy. W uzasadnieniu podano, że zawodnik "naruszył przepisy związane ze zmianą barw klubowych oraz nie wypełniał warunków kontraktowych". Napastnikiem Polonii Bytom, po fiasku związanym ze sprowadzeniem Andrzeja Niedzielana, zainteresowała się Polonia Warszawa.

Radzewicz zostaje w Polonii Bytom ?