Srebrne Strzały wracają. Mercedes zaprezentował barwy teamu F1

Na uroczystej prezentacji w Stuttgarcie Mercedes zaprezentował barwy teamu który wystąpi w tym sezonie Grand Prix F1. Bolid będzie oznaczony symbolem MGP W01.

Niemiecki koncern po rozstaniu z McLarenem przejął ponad 45 proc, udziałów w teamie Brawn GP. Kolejne 30 proc. trafiło do udziałowca Daimlera - Aabar.

W trakcie uroczystości zaprezentowano barwy teamu, nawiązujące do historycznych Srebrnych Strzał. Widzowie obejrzeli ubiegłoroczny model Brawn BGP 001 w nowych barwach. Większość powierzchni zarezerwowano dla głównego sponsora zespołu, czyli koncernu Petronas. Samochód, których Michael Schumacher i Nico Rosberg mają walczyć o tytuły, jest srebrny. W niektórych miejscach pod specjalnie "zdrapanym" srebrem widać włókna węglowe.

Na prezentacji pojawili się szefowie niemieckiego koncernu. Byli też kierowcy Nico Rosberg I Michael Schumacher. - Jestem całkowicie oddany nowemu wyzwaniu. Mam wrażenie, że ten sezon to dla mnie nowy start i jestem ogromnie zmotywowany. Mamy mistrzowski zespół w każdym tego słowa znaczeniu i nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę w nowym aucie w Walencji. Nie mam wątpliwości, że będziemy w dobrej pozycji, aby walczyć o tytuły i zamierzamy spróbować je zdobyć - twierdzi były mistrz świata.

Schumacher po pierwszych testach: przypomina sobie o co chodzi w F1 Więcej o przygotowaniach do sezonu przeczytasz na f1.pl >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.