Piłka ręczna: Polska murowanym faworytem do złota!

Tak wynika z sondy umieszczonej na oficjalnej stronie rozgrywanych w Austrii mistrzostw.

Według 34 proc. kibiców biorących udział w ankiecie, to nasi reprezentanci staną na najwyższym stopniu podium. Polacy zdecydowanie wyprzedzają Chorwatów na których zagłosowało dotychczas 19 proc. internautów i mistrzów świata Francuzów (13 proc.).

Po tym jednak w jakim stylu Polacy ograli brązowych medalistów z Pekinu, a wcześniej Szwedów i Niemców, rezultat sondy dziwić nie może. Zawodnicy Bogdana Wenty grają pewniej niż mistrzowie świata Francuzi, którzy nie przypominają drużyny, która gromiła rywali podczas turnieju w Chorwacji. Także wicemistrzowie świata nie błyszczą już tak jak rok temu.

Także eksperci coraz częściej patrzą na graczy Bogdana Wenty jak na przyszłych pogromców mistrzów i wicemistrzów świata. Stefan Kretzschmar, były reprezentant Niemiec w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" stwierdził, że Polacy są w szczytowej formie i jeśli tylko uwierzą we własne możliwości nikt ich nie zatrzyma. Według niego tacy zawodnicy jak Bielecki, czy Jurecki to dziś światowa czołówka, a na ich grę wielu patrzy z podziwem.

Także dziennikarze obserwujący mistrzostwa są zaskoczeni grą brązowych medalistów ostatnich mistrzostw świata. Tak przekonująco bowiem Polacy nie grali dawno. Według hiszpańskich komentatorów właśnie zawodnicy Wenty wyrastają na faworyta turnieju, a ich najmocniejszą stroną jest żelazna obrona i najlepszy bramkarz turnieju Sławomir Szmal. W podobnym duchu komentarze przewijają się też w prasie niemieckiej, która raz po raz podkreśla też, że gros naszych reprezentantów gra właśnie za Odrą.

Rosnące oczekiwania stara się studzić Bogdan Wenta.

Bogdan Wenta po wygranej z Hiszpanią: dalej będziemy tak szarpać!

Mistrzostwa Europy na Sport.pl ?