F1. McLaren podpisuje kontrakt z 14-latkiem

Zespół Formuły 1 - McLaren podpisał kontrakt z 14-letnim wyróżniającym się kierowcą gokartów - Nyckiem de Vriesem. Holenderski nastolatek weźmie udział w programie rozwoju młodych kierowców brytyjskiego teamu. W ten sam sposób do F1 trafił przed laty późniejszy mistrz świata - Lewis Hamilton.

Holender w 2008 roku wygrał międzynarodową serię wyścigów gokartowych "WSK KF3". Jest ona przeznaczona dla kierowców od 12. do 15. roku życia. W tym samym roku zdobył także mistrzostwo Niemiec. W 2009 roku wywalczył w tej samej klasie mistrzostwo Europy.

De Vries będzie prowadzony przez ojca Lewisa - Anthony'ego, gdyż stanie się członkiem jego stajni - Hamilton Management Group. Brytyjczyk jest zdania, że młody zawodnik znacznie wyróżnia się spośród swoich rówieśników startujących w wyścigach kartingowych.

- Nyck jest wyjątkowo obiecującym młodzieńcem - powiedział Hamilton senior. - Jego ojciec Hendrik fantastycznie wspiera karierę syna i dzięki niemu stał się nie tylko doskonałym kierowcą, ale także świetnym młodym człowiekiem.

- Oboje wierzymy w to, że razem i z odpowiednim poziomem wsparcia, możemy poprowadzić jego karierę na najwyższy poziom - dodał ojciec byłego mistrza świata, mówiąc także, że de Vries będzie trenował we Włoszech pod okiem doświadczonego Dino Chiesy. Wcześniej pracował on nad takimi młodymi talentami, jak Hamilton i Nico Rosberg.

Vettel będzie mistrzem świata - mówi Ecclestone ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.