PP siatkarzy. Jastrzębie po rewelacyjnym meczu w finale na słabszej pozycji

Zagrać dwa mecze na wysokim poziomie jest niezwykle trudno. Jastrzębski Węgiel popis dobrej gry dał już w półfinale w ZASKĄ Kędzieyn Koźle. Resovia ma co poprawić i - zdaniem Ryszarda Boska - to właśnie zrobi.

- Ale Jastrzębski jest dobrze ułożonym zespołem i mają długą ławkę - dodaje mistrz olimpijski i świata w rozmowie z Radiem TOK FM.

I to właśnie w słowie "zespół" krył się sekret zwycięstwa w drugim sobotnim półfinale. - Po prostu zagraliśmy równo, swoje i oni zaczęli popełniać więcej błędów - skomentował libero Jastrzębia Paweł Rusek. - Jesteśmy drużyną, jeśli wszyscy gramy równo to jesteśmy siłą. Nie ma u nas indywidualności. Cała gra opiera się na zgraniu. Sześciu - siedmiu ludzi jest na boisku i jeśli umieją ze sobą funkcjonować to jest dobrze.

Dobrze nie dzieje się w armii generała Stelmacha. Na ich nieszczęście powiedzenia udowodniły, że lubią się sprawdzać, a historia - powtarzać. W zeszłym roku finał PP ZAKSA również zakończyła już po pierwszym dniu rywalizacji. Niespodziewanie jej pogromcą był olsztyński AZS - jedyna wówczas ekipa spoza czołowej czwórki. - Muszą popracować nad psychiką całego zespołu. W zeszłym roku też byli kandydatami do wygrania, a przynajmniej do walki z Bełchatowem. Ale na pewno trenerzy wyciągną z tego wnioski na przyszłość. Mam nadzieję, że za rok będą co najmniej w finale.

Tymczasem spotkają się w nim Jastrzębie i Resovia. I niby to ci pierwsi powinni być faworytami. Ale jeśli Rzeszów nie grał najlepiej i wygrał, to dla nas wcale nie jest dobra wiadomość - zauważa Rusek. - Jak będą grali lepiej to będzie jeszcze gorzej! Jednak każdy mecz rządzi się swoimi prawami. Mamy szansę 50 na 50.

- Teraz Jastrzębie będzie mocno zmotywowane, bo doszli do finału - zapowiada Bosek. - Ale trudno jest zagrać dwa mecz pod rząd na wysokim poziomie. Resovia w finale zagra lepiej. Liczę na dobre widowisko na bardzo wysokim poziomie.

Jego początek o 14.45.

Wyniki półfinałów Pucharu Polski

Asseco Resovia - Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:20,25:23, 14:25, 25:20)

 

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 29:27, 25:18)

Resovia w finale Pucharu Polski ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA