Radwańska: Jak Kubot wygra z Djokoviciem, będzie pełen szacun

- Trzeba przyznać, że na razie ma chłopak dużego farta. Jak wygra z Djokoviciem, to będzie pełen szacun - mówiła Agnieszka Radwańska o Łukaszu Kubocie po przegranej w III rundzie Australian Open z Włoszką Francescą Schiavone 2:6, 2:6.

Jakub Ciastoń bloguje z Australian Open ?

Polka przyszła na konferencję prasową dopiero w sobotę wieczorem po swoim meczu deblowym. Humor miała nie najgorszy, bo razem Rosjanką Marią Kirilenko awansowała do 1/8 finału, pokonując 6:0, 6:2 Brytyjkę Elenę Baltachę i Łotyszkę Ligę Dekmeijere.

- Każda tenisistka ma jakąś rywalkę, która ją prześladuje. Dla mnie to jest właśnie Schiavone. Nie przegrałam z nią pierwszy, ale już czwarty raz. Zupełnie mi nie leży gra z nią, bo ona popełnia mało błędów, gra taki męski tenis pod górę. Nie umiem z nią grać - stwierdziła Radwańska.

Zgodziła się, że jej tenis nie jest stworzony na defensywnie grające rywalki, dlatego zawsze ma pod górkę z takimi zawodniczkami jak Schiavone, Jelena Janković, Katerina Bondarenko, czy Caroline Wozniacki. - W Australii jest szczególnie trudno grać z tenisistami defensywnymi, bo tu jest bardzo wolna nawierzchnia, która im wyjątkowo pasuje - mówiła Polka.

- Żeby zrobić krzywdę Schiavone, trzeba zrobić kilka kroków w przód i zaatakować. I to nie raz, ale trzy-cztery razy z rzędu - mówił po meczu trener Tomasz Wiktorowski, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Federacji.

- Starałam się chodzić do przodu, ale dla mnie tu jest naprawdę za wolno na taką grę, Schiavone i tak wszystko przerzucała na drugą stronę - odparła Radwańska

"Jak Kubot wygra z Djokoviciem, to będzie pełen szacun"

Zapytaliśmy też Agnieszkę o Łukasza Kubota. Czy rozmawiała z nim w szatni? Jak skomentuje jego awans do 1/8 finału po walkowerze Michaiła Jużnego? - Nie spotkałam go jeszcze. Trzeba przyznać, że na razie ma chłopak dużego farta. Jak wygra z Djokoviciem, to będzie pełen szacun - uśmiechnęła się Polka.

Wyniki trzeciej rundy mężczyzn ?

Wyniki trzeciej rundy kobiet ?

Specjalny tenisowy serwis o Australian Open 2010 ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.