"Diablo" oficjalnie poznał rywala w walce o pas

Nie odbędzie się zaplanowany na dziś w Meksyku przetarg na organizację pojedynku o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej federacji WBC pomiędzy Zsoltem Edrei'em i Krzysztofem Włodarczykiem. Węgierski pięściarz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zrzekł się bowiem oficjalnie tytułu czempiona. Polak o pas powalczy z Giacobbe Fragomenim.

- Decyzja Erdei'a nie była dla nas zaskoczeniem, jednak muszę powiedzieć, że do przetargu byliśmy dobrze przygotowani - zdradził serwisowi bokser.org menadżer Włodarczyka Andrzej Wasilewski - Dzięki wsparciu ze strony telewizji Polsat czuliśmy się mocno i uważam, że gdyby jednak doszło do przetargu, nie stalibyśmy na straconej pozycji w konfrontacji z promującą Węgra niemiecką grupą Universum.

W zaistniałej sytuacji rywalem "Diablo" w walce o pas mistrza świata będzie 2. w rankingu WBC Włoch Giacobbe Fragomeni, z którym Polak zremisował w maju zeszłego roku.

 

- Chcę pokazać tym razem Fragomeniemu, że jestem lepszy od niego. Nieważne, czy walka zakończy się nokautem czy werdyktem punktowym, chcę zdobyć ten pas i trzymać go jak najdłużej - zapowiada Włodarczyk, który ma już w swoim dorobku tytuł czempiona federacji IBF.

Więcej o Diablo w portalu bokser.org ?

Więcej o: