Co czeka Polaków w drugiej fazie ME w piłce ręcznej

Reprezentacja Polski już zapewniła sobie awans do drugiej rundy rozgrywanych w Austrii ME w piłce ręcznej. W zależności od wyników w grupie D Polacy mogą zapewnić sobie awans do półfinału już jednym zwycięstwem i remisem w drugiej fazie.

Do kolejnej fazy mistrzostw awansują po trzy zespoły z każdej z grup. Utworzą one dwie sześciozespołowe grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Co ważne drużyny zachowają punkty, które zdobyły w pierwszej fazie mistrzostw z drużynami które awansowały dalej. Jeśli założymy, że Polska pokona teoretycznie najsłabszą w naszej grupie Słowenię, to zacznie drugą rundę z 4 punktami. Odpadną nam tylko dwa punkty za zwycięstwo z Niemcami lub ze Szwecją, bo jeden z tych zespołów pożegna się z mistrzostwami. W naszej grupie zagra też Słowenia (2 lub 1 punkt), oraz Szwecja (0 punktów), lub Niemcy (1 punkt).

O półfinał Polacy będą musieli rywalizować głównie z trzema zespołami z grupy D, z którymi spotkają się w drugiej rundzie. Na pewno będzie to Hiszpania i Francja, a także Węgry lub Czechy. Tabele i ostatnie mecze w grupach, które zostaną rozegrane w piątek, wyglądają tak:

Grupa C: Niemcy - Szwecja (18.15); Polska - Słowenia (20.15)

Grupa D: Francja - Hiszpania (18.15); Węgry - Czechy (20.15)

Węgrzy lub Czesi będą mieli do Polski dużą stratę. Czesi jeśli awansują to bez punktów. Węgrzy najwyżej z jednym. O półfinał Polska powalczy z Francją i Hiszpanią.

Trzy scenariusze dla Polski:

I - Jeśli Francja pokona Hiszpanię, a Węgry wygrają z Czechami, żadna drużyna z grupy D nie wejdzie do II fazy grupowej z kompletem punktów. Francja będzie miała 3 pkt, Hiszpania 2 pkt, a Węgry 1 pkt. Już na starcie mamy nad rywalami przewagę. Polacy mogą pozwolić sobie na jedną porażkę w drugiej rundzie a i tak będą pewni awansu.

II

Jeśli Hiszpania wygra z Francją, a Czechy z Węgrami, tylko Hiszpanie awansują z kompletem punktów. Francja będzie miała 2 pkt, a Czechy 0.

III

Przy zwycięstwie Hiszpanii z Francją i Węgier z Czechami Hiszpanie znów mają komplet punktów. Francja i Węgry przechodzą do II rundy z 1 pkt.

Kuchczyński: ? Zagraliśmy na 130 proc.

Więcej o: