Dong Fangzhuo. Piłkarz jakiego Legia jeszcze nie miała

Legia Warszawa będzie testowała na zgrupowaniu w Hiszpanii Chińczyka Donga Fangzhuo. 25-latek wielkiej kariery w europejskiej piłce nie zrobił, ale ma w swoim piłkarskim CV wpisy, o jakich każdy inny piłkarz wicemistrzów Polski mógłby tylko pomarzyć.

Zobacz jak strzelał Dong na Z Czuba.tv ?

Przełomem w karierze Fangzhuo było przejście w 2005 roku z Dalian Shide do Manchesteru United. W sezonie 2005/06 został królem strzelców drugiej ligi belgijskiej w barwach Royal Antwerp, gdyż nie miał pozwolenia na grę na Wyspach Brytyjskich. W Belgii strzelił 18 bramek zaliczając dwa hat-tricki. W sumie w Antwerpii strzelił 33 bramki w 61 występach.

Przez dwa lata w MU zagrał trzy mecze, ale za to z kim! 9 maja w 2007 debiutował w Premier League w meczu z Chelsea. Partnerował wówczas w ataku Ole Gunnarowi Solskjaerowi. Niedługo potem zagrał w meczu Ligi Mistrzów z Romą, zastępując na boisku Wayne'a Rooney'a. Po sezonie 2007/08 został zwolniony i wrócił do Chin.

W reprezentacji Chin zagrał 13 meczów i strzelił dwa gole. Ma za sobą też udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, w których strzelił gola Nowej Zelandii.

Jan Mucha odejdzie do Evertonu ?

Więcej o: