Karol Bielecki: Mam nadzieję, że będziemy płynniej grać w ataku

Mieliśmy kilka sytuacji, które przestrzeliliśmy, sam to zrobiłem. Dzięki moim trzem bramkom z rzędu pod koniec pierwszej połowy. Udało nam się oderwać od nich, spokojniej w szatni było dzięki temu - mówi po zwycięstwie z Niemcami Karol Bielecki.

Bielecki: po meczu 'poprzytulaliśmy się' z kolegami z Niemiec Karol Bielecki

To był mecz nerwów. Wyszliśmy na parkiet po to, aby wygrać. Każdy był zdenerwowany i każdy bardzo chciał coś zrobić, dlatego z początkowo w ataku nic nie wychodziło. Mieliśmy kilka sytuacji, które przestrzeliliśmy, sam to zrobiłem. Dzięki moim trzem bramkom z rzędu pod koniec pierwszej połowy. Udało nam się oderwać od nich, spokojniej w szatni było dzięki temu.

Po meczu przytulaliśmy się z Niemcami. Nasza łagodna obrona dyskutowała z ich łagodną obroną. Która jest łagodniejsza, rozstrzygnęło boisko.

Mam nadzieję, że będziemy płynniej grać w ataku, nie tak nerwowo.

Marisz Jurasik

Oliver Roggisch podziękował za zwycięstwo, ale rzeczywiście wcześniej miał jakie pretensje do Bartka Jureckiego. Ktoś tam dwa razy popchnął. Szwedzi obok nas sa najmocniejsi w obronie sześcioosobowej, więc bardzo trudno będzie im wbić bramki z drugiej linii jak dzisiaj. Ale poradzimy sobie jakoś.

Krzysztof Lijewski

Będzie o wiele trudniej niż z Niemcami, bo uważam, że Szwedzi są lepszą drużyna niż Niemcy.

Szybki prysznic i będziemy oglądać ich mecz ze Słoweńcami. Znamy Szwedów, znamy ich styl. Gramy dość podobnie. Gra ich i nasza może być zbliżona i nie chciałbym tylko, aby zakończyła się remisem jak ostatnio.

Sławomir Szmal

Numer jeden to obrona. Niemcy zagrali ostro i my też. Ale brak koncentracji do końca spowodował, że nie skończyliśmy tego meczu w 50. minucie. Bardzo dobrze zagrał bramkarz Bitter. Ja z kolei zwróciłem uwagę sędziemu, że Bartek Jurecki jest brutalnie traktowany przez obronę. Sędzia sędziował dobrze? Ale nie gwizdał jak zakładano mu "lejce".

Do 50 minuty gra szła bardzo dobrze według założeń. Wybroniliśmy wiele strzałów Kaufmanna. Takie było założenie, żeby go odrzucić daleko od bramki.

Nie wiem, czy nie zabrakło nam sił pod koniec meczu, czy to tylko kwestia błędów. Szwedzi to bardzo szybka drużyna. Powtórzymy zagrywki taktyczne, ale na przygotowanie się nie ma już czasu. Teraz trzeba się pozbierać. Czy się pozbieramy? A co ja mam powiedzieć?

ME piłkarzy ręcznych. - Polska wygrała z Niemcami ?