F1. Ross Brown: Schumacher nie wygra w Bahrajnie

Szefujący ekipie Mercedesa Ross Brawn przyznaje, że skromny program testowy prawdopodobnie uniemożliwi Michaelowi Schumacherowi natychmiastowe włączenie się do walki o zwycięstwa. Jednocześnie Brytyjczyk przyznał jednak, że 41-latek jest jego kandydatem do tytułu - donosi serwis F1.pl

Problemem jest niewielki program przedsezonowych testów. - Nie sądzę, aby Michael wygrał wyścig otwierający sezon - cytuje Brawna dziennik Bild. - Będzie potrzebował kilku weekendów, aby przywyknąć się do zmienionych samochodów i wielu nowych kierowców. Ale potem liczę na to, że zobaczę słynnego "Schumiego". To zawsze była jego siła: umiejętność niesamowicie szybkiej adaptacji i nauki - podkreślił boss stajni z Brackley. - Gdybym miał na kogoś stawiać, to jasne, że Michael zostanie mistrzem.

Odnosząc się jeszcze do przerwy, jaką miał Schumacher, Brytyjczyk podkreślił, że pozwoliła mu ona się odprężyć. - Formuła 1 pod koniec 2006 roku stanowiła dla niego ciężar. Nie jazda, ale cała reszta. Czuł się zestresowany, teraz jednak ma to już za sobą.

Co jeszcze powiedział w tej sprawie Ross Brown? Sprawdź na F1.pl ?

Więcej o: