Boks. Fiodor Łapin: To będzie inny Diablo

Trener Fiodor Łapin ze spokojem przyjął wiadomość o tym, że rywalem jego podopiecznego Krzysztofa Włodarczyka w pojedynku o mistrzowski pas wagi junior ciężkiej federacji WBC będzie Giacobbe Fragomeni a nie Zsolt Edrei, który postanowił zrzec się tytułu czempiona World Boxing Council.

- Na Fragomeniego chyba byliśmy skazani, spodziewaliśmy się, że w przypadku wygranej z Fragomenim Edrei nie poboksuje długo w "cruiser" i wróci do półciężkiej. Dla nas to nie jest żadne zaskoczenie - przyznaje w rozmowie z serwisem bokser.org szkoleniowiec grupy Bullit KnockOut Prmotions - Zarówno ostatni rywal Krzyśka - Bułgar Semerdijew - jak i sparingpartnerzy dobierani byli pod Fragomeniego. Byliśmy po prostu niemal pewni, że Krzysiek ostatecznie zmierzy się z Fragomenim.

Zapytany o to, czy pięściarz z Mediolanu będzie wygodniejszym przeciwnikiem dla "Diablo" niż Erdei, Łapin odpowiada:

- Przed walką Erdeia z Fragomenim zakładaliśmy, że Włoch będzie nam bardziej pasował, jednak okazało się, że Edrei to mimo wszystko troszeczkę inna waga i silny zawodnik z junior ciężkiej może wyeliminować jego przewagę wynikającą z dobrej techniki i rutyny, więc potem było nam już wszystko jedno.

Zdaniem Łapina Włodarczyk w rewanżu zaprezentuje dużo lepszą formę niż w swojej pierwszej konfrontacji z Fragomenim.

- Tym razem sytuacja jest zupełnie inna. Wtedy Krzysiek miał kontuzję ręki, praktycznie rok pauzował i wydaje mi się, że, wychodząc do walki o tytuł, mógł się czuć trochę niepewnie, jeśli chodzi o kondycję czy kwestię psychiki. Teraz udało nam się stoczyć niezłą ośmiorundówkę z Semeridjewem, wcześniej miał solidne dwanaście rund z Fragoemnim. Teraz wszystko jest tak, jak powinno być i chcemy jak najszybciej zawalczyć o mistrzostwo świata - zapewnia trener byłego czempiona federacji IBF. - Krzysiek jest cały czas w treningu, razem z Rafałem Jackiewiczem ma indywidualne zajęcia i czekamy tylko na sygnał od promotora Andrzeja Wasilewskiego, jaki jest termin pojedynku z Fragomenim. Jeśli na przykład dzisiaj dowiedziałbym się, że za osiem tygodni jest walka, z miejsca ruszymy z ostrymi przygotowaniami.

Włodarczyk i Fragomeni po raz pierwszy spotkali się w ringu w maju 2009 roku. Po 12 zaciętych rundach, w których Włoch był na skraju nokautu, sędziowie orzekli remis i mistrzowski pas WBC pozostał na Półwyspie Apenińskim. Sześć miesięcy później Fragomeni w dość kontrowersyjnych okolicznościach stracił swój tytuł na rzecz Zsolta Erdeia, który jednak w obliczu obowiązkowej walki z "Diablo" zrzekł się trofeum World Boxing Council, ustępując w roli rywala Polaka miejsca sklasyfikowanego na 2. miejscu rankingu Fragomeniemu.

Najlepszy serwis o boksie. Sprawdź portal Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.