Boks. "Dragon" w rankingu tuż za Adamkiem

Grudniowym zwycięstwem nad Paolo Vidozem w pojedynku o tytuł mistrza Europy Albert Sosnowski zapewnił sobie awans do czołowej piętnastki rankingu pięściarzy wagi ciężkiej World Boxing Council. W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez tę uważaną za najbardziej prestiżową federację bokserską "Dragon" uplasował się na 13. pozycji - tylko dwa oczka niżej od Tomasza Adamka. Uznany niedawno przez magazyn "The Ring" za jednego z najlepiej rokujących pięściarzy młodego pokolenia Andrzej Wawrzyk na liście ciężkich WBC zajmuje obecnie 24. lokatę.

Rankingowi WBC w tradycyjnie najmocniej obsadzonej przez Polaków wadze junior ciężkiej przewodzi, jak przed miesiącem, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który już niebawem zaboksuje o mistrzostwo świata, najprawdopodobniej z Włochem Giacobbe Fragomenim. W tej samej klasie wagowej na 7. miejscu sklasyfikowany został Paweł Kołodziej, na 12. Tomasz Hutkowski, na 17. Mateusz Masternak, a na 27. Łukasz Janik.

W wadze półciężkiej na uwagę zasługuje wysoka 4. pozycja Dawida "Cygana" Kosteckiego. W średniej 31. jest Grzegorz Proksa, w junior średniej 19. Paweł Wolak, w półśredniej 27. Krzysztof Bienias, a w super piórkowej 29. Krzysztof Cieślak.

Warto zaznaczyć, że brak na listach WBC nazwiska boksującego w kategorii półśredniej Rafała Jackiewicza spowodowany jest faktem, iż "Wojownik" jest aktualnie oficjalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego konkurencyjnej federacji IBF.

Więcej o boksie - czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: