Prasa po odpadnięciu Barcelony: Mistrzowie na kolanach

"Mistrzowie na kolanach", "Śmierć Barcy w piłce nożnej" - tak hiszpańskie gazety komentują sensacyjne odpadnięcie FC Barcelony z Pucharu Króla. "Duma Katalonii", mimo że wygrała na wyjeździe z FC Sevillą 1:0, to odpadła z dalszej rywalizacji. W pierwszym meczu obrońcy pucharu przegrali na Camp Nou 1:2.

Zobacz jak Barcelona odpadła z pucharu na Z Czuba.tv ?

"Mistrzowie na kolanach" - tak tytułuje relację z meczu "Marca", dodając że "Barca" straciła nietykalność. "Sevilla wykopała Barcelonę z pucharu dzięki podwójnemu znaczeniu wyjazdowych goli zdobytych na Camp Nou. Urzędujący mistrz pokazał swoją twarz i był bardzo bliski doprowadzenia do remisu, ale rozbił się o niesamowitego Palopa.

Gazeta zaznacza, że w ten sposób dobiegła końca "nieskazitelna seria" Guardioli, który doznał swojego pierwszego wielkiego rozczarowania, jako trener Barcelony.

"Śmierć Barcy w piłce nożnej" - dramatyzuje z kolei "AS". "Sevilla eliminuje mistrzów po pamiętnym meczu w Pizjuan, w którym bohaterem został Palop. Guardiola traci wszystko". Gazeta sugeruje, że trener stracił swoją "magiczną pelerynę", która oplatała go w 2009 roku.

"AS" dodaje, że goście musieli się sporo napracować, gdyż Sevilla grała odważnie i z dużym pressingiem w obronie. "Barca zepchnęła zespół Jimeneza do głębokiej obrony, a na boisku zaczął rządzić deszcz. Bramkarz Sevilli - Palop przywdział ten nocy strój Supermana, powstrzymując piłkarzy Barcelony, która była jak zalewająca rzeka".

Gazeta stwierdza w podsumowaniu, że po odpadnięciu Barcelony, Realu, Valencii i Villareal, piłkarze Sevilli są teraz głównym faworytem do zdobycia Pucharu Króla.

Wielka Sensacja! Barca wyeliminowana z pucharu ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA