Kulej: Adamek może być polskim Holyfieldem

- Jeżeli Adamek dalej będzie prowadzony tak jak do tej pory, to będziemy mieli mistrza świata - dodaje legenda naszego boksu - mówił w Radiu TOK FM Jerzy Kulej.

- Niedawno pojawiły się obawy, że jeśli "Góral" nabierze masy, po to by startować w wadze ciężkiej, to straci swoją największą broń - szybkość - Najlepiej niech odpowiedzą na te zarzuty sparingpartnerzy Adamka, których po walkach bolą głowy. Z tego co wiem szybkość jest ogromna, a przy tym Polak zadaje mocniejszy cios - mówi Kulej.

Zachwyca się on też mocą i siła Adamka. - Przykładem jego energii była walka z Gołotą. Przecież, to ogromne chłopisko i żeby powalić takiego kolosa, to trzeba mieć bardzo silny cios.

Najbliższe walki Adamka (najpierw 7 lutego w Newark z Jasonem Estradą, a później ew. z Chrisem Arreolą 24 kwietnia) będą walkami, które mają przygotować naszego boksera na najlepszych na świecie. - Tomek jest cały czas narażony na zabójcze ciosy braci Kliczków albo Haya, ale z tego co mówi mi Gmitruk (trener Adamka - red.), Adamek jest coraz lepszy i wszystko idzie w dobrym kierunku, w kierunku mistrzostwa - kończy Kulej.

Andrzej Gołota ? wróci jeszcze na ring?

Więcej o:
Copyright © Agora SA