Formuła 1 przed sezonem: testy, narty i rozstanie z dziewczyną

Schumacher w bolidzie, Alonso na nartach. Hamilton sam?

Siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher testował bolid serii GP2 na torze w Walencji. Organizatorzy tych wyścigów poprosili Niemca, obecnego kierowcę Mercedesa, o sprawdzenie zawieszenia i innych elementów konstrukcji. Dla Niemca wracającego do Formuły 1 po trzech sezonach przerwy to również był sprawdzian. Gdy poprzednio znalazł się w jednomiejscowym bolidzie, chcąc zastąpić rannego w wypadku przed sierpniowym GP Węgier kierowcę Ferrari Felipe Massę, zbyt dokuczał mu kontuzjowany w motocyklowym wypadku kręgosłup. Wczoraj było z kręgosłupem komfortowo, na ile oczywiście może być komfortowo w bolidzie.

Brytyjscy bukmacherzy typują 40-letniego Schumachera na trzeciego faworyta do tytułu. Drugim jest Fernando Alonso, który przez dwa dni bawił w kurorcie narciarskim Madonna Di Campiglio we włoskich Dolomitach, gdzie jego Ferrari oraz Ducati organizują coroczną bombę medialną "Wrooom!". Ze zdjęć Alonso i Massy na nartach wynika, że szusowanie nie jest mocną stroną ani Hiszpana, ani Brazylijczyka.

Jeśli chodzi o faworyta bukmacherów, czyli Lewisa Hamiltona, to wiadomo tylko tyle, że rozstał się z popgwiazdą Nicole Scherzinger, wokalistką PussyCat Dolls. Jej wdzięczny przebój "Yeah, we so in love la la la la" już nigdy nie będzie brzmiał tak samo.

Coraz mniej kandydatów na partnera Kubicy - w Renault ?

Więcej o: