Były właściciel: Klub Premier League może upaść już w tym roku

Możliwe, że już w tym roku jeden klub Premier League upadnie. Stan finansów całej ligi angielskiej jest przerażający - wróży zgubną przyszłość Premier League były współwłaściciel Birmingham City David Sullivan.

Sullivan, który odsprzedał swoje udziały w Birmingham City biznesmenowi z Hongkongu w zeszłym roku, ostrzega, że kluby zadłużają się coraz bardziej, nie zważając na przewidywane wydatki i wpływy.

- Obserwowałem kluby Premier League odkąd odszedłem z Birmingham i muszę stwierdzić, że stan ich finansów jest zatrważający. Już w tym roku jeden klub Premier League może wycofać się z rozgrywek - dodaje biznesmen. Nie zdradza jednak, o który klub konkretnie mu chodzi.

Sullivan zdradził swoje przewidywania dzień po ogłoszeniu przez Manchester United rocznych zysków brutto - wyniosły one 48,2 miliona funtów. Wynik jednak znacznie zawyżył transfer Ronaldo, którego mistrz Anglii w 2009 roku odsprzedał do Realu Madryt za 80 milionów funtów.

- Kluby ratują się sprzedawaniem zawodników, rzadko który klub, oprócz tych na szczycie, stać na sprowadzanie nowych graczy. O wielu klubach myślicie, że mają pieniądze, ale tak naprawdę nie stać ich na kupno nowych zawodników - mówi Sullivan

Portsmouth, które jest na dnie ligowej tabeli, ma też największe problemy finansowe. W tym sezonie już trzy razy gracze tego klubu dostawali wypłaty po terminie. To niespotykana dotychczas sytuacja w Premier League.

Lepiej niż działacze w Premier League radzi sobie Tomasz Kuszczak ?

Więcej o: