Premier League. Benitez: Liverpool może stracić Torresa jeśli nie skończy rozgrywek w "czwórce"

Kłopoty finansowe związane z potencjalnym niepowodzeniem w tym sezonie Premier League mogą spowodować, że decydenci "The Reds" będą zmuszeni sprzedać swojego najlepszego piłkarza Fernando Torresa.

Menadżer Liverpoolu Rafael Benitez stwierdził, że zespół może stracić swojego największego asa Fernando Torresa, jeśli nie uda się im zająć miejsca w pierwszej czwórce na koniec sezonu i zapewnić udziału w kolejnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Liverpool zajmuje obecnie dopiero siódme miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Beniteza przegrali aż 7 z 20 spotkań w tym sezonie. Mimo, że "The Reds" tracą tylko cztery oczka do zajmującego czwartą lokatę Tottenhamu, Rafael Benitez przyznał, że jeżeli ten sezon zakończy się dla jego ekipy niepowodzeniem, może być zmuszony do sprzedaży "El Nino".

- Zajęcie miejsca w czwórce najlepszych drużyn ligi angielskiej to warunek by zatrzymać wszystkich najlepszych zawodników - powiedział dla "The Guardian" hiszpański szkoleniowiec.

Benitez zapytany o to czy zaakceptowałby ofertę aż 100 milionów euro za najskuteczniejszego napastnika zespołu odparł: - Jak na razie musimy myśleć o działaniach, które będą pomagać klubowi. To wiąże się zaś tylko ze wzmocnieniem składu. Jednak gdyby pojawiła się taka oferta, należałoby usiąść i porozmawiać czy takie rozwiązanie nie byłoby dla Liverpoolu wskazane.

Kolejny mecz piłkarze "The Reds" rozegrają 16 stycznia a ich rywalem będzie dziesiąty w tabeli Stoke City.

Ferguson myśli o transferach - Benzema za Berbatowa? 

Więcej o: