Kubica w Rajdzie Monte Carlo. Eurosport planuje 13 godzin transmisji

Tegoroczny Rajd Monte Carlo (19-23 stycznia) będzie najszerzej transmitowanym rajdem w historii. Eurosport zaplanował ponad 13 godzin transmisji na żywo z przepięknie położonych asfaltowych tras we Francji. Start w imprezie zapowiedział Robert Kubica.

Robert Kubica, reprezentujący w Formule 1 barwy Renault, będzie pilotowany przez Jakuba Gerbera. Polacy pojadą Renault Clio R3.

- Strasznie się cieszę, że pokażemy Roberta na żywo i że wszyscy będziemy mogli mu kibicować. Szczególnie, że wydarzy się to na naszej antenie - napisał na swoim blogu Adam Widomski , jeden z komentatorów polskiego Eurosportu.

Eurosport już wcześniej zaplanował spektakularną relację z Rajdu Monte Carlo. Transmitowanych będzie 13 z 15 odcinków specjalnych. W sumie to ponad 13 godzin relacji z jednego rajdu na dwóch kanałach telewizyjnych. Ma zostać zastosowana nowoczesna technika montażu, dzięki której kibice będą mogli śledzić postępy poszczególnych załóg.

Specjalnym komentatorem podczas relacji będzie były wicemistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Monte Carlo po raz drugi z rzędu jest eliminacją serii IRC, która zyskuje coraz większą popularność. W IRC startują samochody klasy S2000, mniej zaawansowane technicznie od WRC. Seria powstała w 2006 roku.

Najstarszy rajd na świecie - Rajd Monte Carlo

Jego 78. edycja zostanie rozegrana w dniach 19-23 stycznia. Podczas dwóch pierwszych etapów załogi rywalizować będą na trasach pod miejscowością Valence, położoną między Marsylią i Lyonem.

Następnie, po pokonaniu ponad 300 kilometrów trasy dojazdowej, ostateczna walka rozegra się na otaczających Monaco górskich dróżkach, wspinających się przez słynną przełęcz Col de Turini.

Kubica zaskakuje - wystartuje w Rajdzie Monte Carlo ?

Więcej o: