MŚ 2010. Po transferze do Anglii szanse Vieiry rosną

- Patrick Vieira ma duże szanse wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji Francji na tegoroczne mistrzostwa świata, jeśli jego przejście z Interu Mediolan do Manchesteru City okaże się sukcesem- powiedział selekcjoner "Trójkolorowych" Raymond Domenech.

Vieira po raz ostatni w reprezentacji zagrał we wrześniu 2007. W tym sezonie rozpoczął zaledwie siedem meczów w pierwszym składzie Interu. Francuski pomocnik potwierdził, że jednym z powodów przejścia do Manchesteru jest chęć zwiększenia czasu gry i włączenia się do walki o miejsce w składzie reprezentacji.

- Jego odejście z Mediolanu jest dobrą wiadomością. Rozmawiałem z nim o tym od miesięcy. Patrick potrzebuje gry, wszystko jedno gdzie, i co więcej, trafił do naprawdę dobrego klubu - powiedział Domenech dziennikowi "L'Equipe". - To dobry ruch dla niego i dla reprezentacji - dodał.

- Jeśli będzie grał na swoim poziomie, nie widzę powodu dla którego miałby nie pojechać do RPA. To utalentowany gracz z dużym doświadczeniem i charyzmą. Jeśli będzie grał, to będzie więcej niż kandydatem - zakończył selekcjoner reprezentacji Francji.

Specjalny piłkarski serwis o MŚ 2010 w RPA ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.