Boks. Andrzej Wawrzyk rusza na podbój USA

- Jeśli faktycznie pojawiłaby się możliwość powalczenia w Stanach, to na pewno bym się na to pisał. Jestem bardzo ciekawy, jak to tam wszystko wygląda - przyznał niedawno w rozmowie z serwisem bokser.org młodzieżowy mistrz świata kategorii ciężkiej Andrzej Wawrzyk.

Marzenie 22-latka z Krakowa o występach za Oceanem już wkrótce się spełni, bo 29 stycznia zaboksuje on na współorganizowanej przez grupy Bullit KnockOut Promotions, 8 Count Productions i Warriors Boxing gali w Chicago. Drugim polskim akcentem imprezy w "Wietrznym Mieście" będzie pojedynek z udziałem startującego w wadze super średniej Andrzeja Fonfary. Nazwiska rywali obydwu biało-czerwonych podane zostaną niebawem.

Tego samego wieczoru w UIC Pavilion zaprezentuje się jeszcze między innymi trójka niepokonanych zawodników: Ivan Popowa, Kenny Galarza i Don George.

Mierzący 195 cm i ważący około 103 kg Andrzej Wawrzyk uznany został niedawno przez prestiżowy magazyn bokserski "The Ring" za jednego z najbardziej obiecujących młodych zawodników "królewskiej" kategorii wagowej. Jako zawodowiec stoczył do tej pory 16 zwycięskich walk, 10 razy nokautując swoich oponentów. W dorobku ma pas młodzieżowego czempiona federacji WBC i tytuł mistrza Polski.

Wszystko o boksie na portalu Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA