Seria A. Pęknięta czaszka Christiana Chivu

Rumuński obrońca Interu Mediolan Christian Chivu był operowany i pozostanie w szpitalu na obserwacji w związku z pęknięciem czaszki, którego doznał w meczu 18. kolejki Serie A z Chievo Werona.

Chivu i napastnik Chievo Simone Pellissier zderzyli się głowami w wyskoku do piłki. Uderzenie było tak mocne, że Rumun został zniesiony z boiska na noszach i od razu odwieziony do szpitala. Tam przeszedł godzinną operację. - Ma pękniętą czaszkę, ale mamy nadzieję, że wróci do nas tak szybko, jak się da. Chwilę mu to jednak zajmie - powiedział klubowej telewizji trener Interu Jose Mourinho.

- Operacja przebiegła zgodnie z planem i jesteśmy przekonani, że pacjent dojdzie do siebie bez problemów - stwierdził doktor Sergio Turazzi. Nie wiadomo jednak ile potrwa przerwa Chivu.

Strata rumuńskiego obrońcy to problem dla mistrzów Włoch, którzy nie mają zastępcy dla Rumuna. Kontuzjowany jest także boczny obrońca Davide Santon.

Włoskie media jeszcze przed kontuzją Chivu donosiły, że Inter jest zainteresowany lewym obrońcą Lazio Aleksandarem Kołarowem, ale prezes rzymskiego klubu stwierdził, że Serb nie jest na sprzedaż.

Inter pokonał Chievo 1:0 po golu Mario Ballotellego w 12. minucie. Środowe spotkanie było ostatnim meczem w Interze dla Patricka Vieiry, który odchodzi prawdopodobnie do Manchesteru City.