Hiperwalka przed megawalką. Pacquiao powalczy z Mayweatherem?

Czy Manny Pacquiao będzie się bić z Floydem Mayweatherem Jr? Dziś decydujące starcie ekip skłóconych gwiazd. Nie w ringu - przy okrągłym stole. Bez arbitra ringowego - za to z sędzią federalnym.

Ego pięściarskich arcymistrzów jest wielkie jak Wieża Dubaju, ale jeszcze większa jest hałda dolarów za walkę tysiąclecia. Być może przeciwnicy zarobią po 40 mln dol. Niemal pewne jest więc, że mistrz świata w siedmiu kategoriach wagowych Manny Pacquiao i najlepszy na świecie w rankingach bez względu na wagę niepokonany Floyd Mayweather Jr zgodzą się na rekordowy pojedynek. Być może nie odbędzie się 13 marca, jak pierwotnie zakładano, bo już zostało za mało czasu na przygotowanie promocji walki, ale wkrótce potem.

We wtorek dojdzie do spotkania obozów skłóconych pięściarzy w gabinecie byłego sędziego federalnego, jednego z najbardziej cenionych mediatorów w USA Daniela Weinsteina, który negocjował konflikty największych spółek nowojorskiej giełdy. Obrażone ego wielkich prawników pięściarzy i ich doradców, oraz samych bokserów, ma zostać przed drzwiami sędziego.

Do obrazy doszło, gdy Floyd Mayweather Jr i jego ludzie insynuowali, że Pacquiao jest wrednym dopingowiczem. W radiu Mayweather Jr wypowiadał się o Filipińczykach tak, jak my o enerdowskich kulomiotkach lub bułgarskich ciężarowcach: - Wiadomo, wygrywali, bo mieli najlepszy koks.

Postanowili wymóc na Pacquiao częstsze testy antydopingowe niż przyjęte w boksie. Pacquiao zgodził się na więcej testów, ale nie chciał, aby pobierano mu krew w dowolnym momencie, począwszy od 30 dni przed pojedynkiem. Twierdzi, że to go osłabia. Faktycznie, zgodził się na badanie przed walką z Erikiem Moralesem i przegrał, co stanowi argument obosieczny. Ale ustąpił też przed walką z Rickym Hattonem i znokautował Brytyjczyka.

Obrażony Pacquiao złożył pozew przeciwko Mayweatherowi, przeciw jego ojcu, a także przeciw wujowi i całemu entourage'owi rywala o utratę dóbr osobistych takich jak honor pięściarza. Wynajął słynnego i nieziemsko drogiego prawnika Daniela Petrocellego, który sprawił się o niebo lepiej w procesie cywilnym przeciw oskarżonemu o zabójstwo żony i jej kochanka O.J. Simpsonowi niż tabun prokuratorów w procesie karnym. Ktoś, kto bronił też szefa Enronu, nie przestraszy się Mayweathera...

W obozie Amerykanina chyba czują, że posunęli się za daleko - zapewniają teraz, że nie oskarżali małego Filipińczyka o nic zdrożnego. - Tylko dlaczego w takim razie od żadnego ze swoich wcześniejszych 40 przeciwników Amerykanin nie zażądał podobnych testów? - pytają dziennikarze.

Pozew przeciw Mayweatherowi opiewa na 75 tys. dol., co chyba oznacza chęć zawarcia kompromisu przez Filipińczyka, a nie niską wycenę czci. Tyle Manny potrafi zarobić manymany w pięć sekund walki, a w pojedynku z Mayweatherem nawet w cztery.

Manny Pacquiao: 31 lat, 50 zwycięstw, 3 porażki, 38 KO. 65 kg w ostatnim pojedynku

Floyd Mayweather: 32 lata, 40 zwycięstw, 25 KO, 0 porażek. 66,2 kg w ostatnim pojedynku

10 mln dol. - tyle według wstępnej umowy zapłaci pięściarz za każdy funt ponad limit wagi półśredniej, który wynosi 147 funtów, czyli 66,5 kg

Przełożona walka. Evander Holyfield ? powalczyz Fracoisem Bothą później

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.