Liga angielska. Newcastle chce pogromcę Manchesteru

Minął dzień odkąd Leeds United sensacyjnie wyrzuciło za burtę Pucharu Anglii Manchester United, a już ustawia się kolejka chętnych po strzelca jedynego gola w tej konfrontacji - Jermaine'a Beckforda. Jednym z potencjalnych kupców jest lider Championship Newcastle.

Chris Hughton - trener Newcastle zaproponował rzekomo włodarzom Leeds 1.25 miliona funtów za 26-letniego napastnika, który w tym sezonie strzelił już 20 bramek, w tym tę dającą Leeds sensacyjne zwycięstwo nad Manchesterem United w Pucharze Anglii.

Menedżer Leeds, Simon Grayson przyznał, że chce zatrzymać Jermaine'a Beckforda na Elland Road, ale znając realia piłki nożnej można zaryzykować stwierdzenie, że jest to tylko kwestia kwoty, jaką zaproponuje ewentualny kupiec.

Hughton też nie chce rzucać na stół wszystkich kart. - Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że pracujemy mocno nad ściągnięciem nowego gracza i jestem pewien, że nam się to uda - mówi trener Newcastle.

- Nie jest tak, że chcemy ściągnąć go za wszelką cenę - dodaje. Wszyscy wiemy, że spotkanie z Manchesterem to był tylko jeden mecz i musi on potwierdzić swoją przydatność w kolejnych. Ale nie ulega wątpliwości, że jest to utalentowany gracz - kończy Hughton.

Guardiola nie będzie robił transferów - sięgnie po młodzież ?

Więcej o: