Arkadiusz Onyszko na testach w Plymouth

Polski bramkarz otrzymał zaproszenie na testy od klubu angielskiej Championship Plymouth Argyle. Arkadiusz Onyszko nie gra od tygodni w duńskim Midtjylland. Został zawieszony, gdy ukazała się jego autobiografia ?Fucking Polak?, w której m.in. obraża gejów.

- Bardzo się cieszę z tej szansy i mam zamiar ją wykorzystać - powiedział polski bramkarz, który spędzi w angielskim klubie cztery dni. W tym czasie postara się przekonać menadżera Paula Marinera, który w połowie grudnia zastąpił w broniącym się przed spadkiem Plymouth Paula Sturrocka. Onyszko będzie rywalizował o miejsce w składzie z rezerwowym bramkarzem, 22-letnim Kyle'm Lethem. Pierwszym bramkarzem zespołu jest 33-letni Francuz Romain Larrieu.

Polak znalazł się w niełasce swojego klubu od momentu wydania w zeszłym roku jego autobiografii "Fucking Polak". W książce Onyszko obraża gejów i wyraża swoje poparcie dla rasistowskiego gangu motocyklowego Hell's Angels. - Mam nadzieję, że Arek znajdzie nowego pracodawcę. Tak będzie lepiej i dla nas i dla niego - powiedział dyrektor sportowy FC Midtjylland Jens Orgaard.

Asysta Grzegorza Rasiaka ? w meczu z Liverpoolem

Więcej o: