Magazyn "The Ring": Warto śledzić trzech Polaków

Nazwiska trzech niepokonanych na zawodowych ringach Polaków - Andrzeja Wawrzyka, Mateusza Masternaka i Pawła Kołodzieja znalazły się w zestawieniu magazynu "The Ring" prezentującym obiecujących pięściarzy, których kariery warto śledzić w najbliższym czasie.

Boksujący w kategorii ciężkiej Wawrzyk w 2009 roku stoczył trzy walki, najpierw zwyciężając Łotysza Edgarsa Kalnarsa, a później dwukrotnie udanie broniąc tytułu młodzieżowego czempiona federacji WBC w starciach, kolejno, z Kenijczykiem Raymondem Ochiengiem i ukraińskim wicemistrzem świata amatorów z 2001 roku Aleksiejem Mazikinem.

Dla Masternaka (waga junior ciężka) minione dwanaście miesięcy to przede wszystkim spektakularna wygrana przez techniczny nokaut z Łukaszem Janikiem i wiktoria w konfrontacji z Mazurem Ali na lipcowej gali Tomasza Adamka w Newark. Wcześniej "Master" pokonał legitymującego się niezłym rekordem Węgra Laszlo Huberta, a rok zamknął grudniowym triumfem w pojedynku w obronie młodzieżowego mistrzostwa świata WBC (w wersji tymczasowej), w którym za rywala miał Amerykanina Jamesona Bostica.

Startujący, podobnie jak Masternak, w limicie 91 kg Kołodziej w roku 2009 do ringu wychodził tylko dwa razy, notując jednak efektowne zwycięstwa nad dobrej klasy oponentami - w czerwcu wypunktował Czecha Romana Kracika, a w grudniu zdemolował w sześciu rundach doświadczonego Amerykanina Roba Calloway'a. Stawką obydwu walk był pas mistrzowski federacji IBC.

Więcej boksu - na bokser.org ?

Więcej o: