Rajd Dakar. Lewe koło koszmarem Rafała Sonika

Rafał Sonik dojechał w niedzielnym etapie rajdu Dakar na ostatniej pozycji w klasyfikacji quadów i i spadł w klasyfikacji generalnej na 22 miejsce. Nowym liderem jest Juan Manuel Gonzalez, który wyprzedza Alejandro Patronelliiego. Jego sławny brat Marcos jest czwarty.

W niedzielę Sonika dopadł pech. Rano okazało się, że do drugiego etapu z Cordoby do La Riochy u podnóża Andów wystartuje nie jako lider, ale ósmy zawodnik, bo otrzymał osiem minut kary za przekroczenie prędkości na sobotnim odcinku dojazdowym. Razem z nim ukarano ok. 20 innych kierowców.

W dodatku na trasie poszło mu fatalnie i Polak stracił do zwycięzcy etapu Francuza Huberta Deltrieu ponad godzinę i 40 minut. Okazało się, że Sonik od 90 kilometra borykał się z poważnie uszkodzonym kołem. Dodatkowo padał ulewny deszcz i quady musiały się przedzierać przez warstwy błota.

Sonik jest w "generalce" bardzo daleko za czołówką. Jeśli jednak sprzęt będzie sprawny to ciągle ma szanse na dobry wynik. Poprzedni Dakar skończył na podium, a miał stratę prawie ośmiu godzin do zwycięzcy Josefa Machacka.

Superszybki serwis dakarowy - Sport.pl ?

Marton pisze bloga - z trasy Dakaru ?

Więcej o: